Menu

Filtr szary Hoya 72mm NDx500 / ND500 PROND

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 72 mm
  • Rodzaj szary 

Opis

PROND 500 to obecnie najbardziej nowoczesne technologicznie filtry szare przystępne na rynku. Do ich produkcji wykorzystano nowatorską metodę polegającą na obustronnym pokryciu filtra warstwą antyrefleksyjną ACCU-ND. Zagwarantuje to, iż rejestrowany obraz wiernie zachowuje kolorystykę. Filtry przeznaczone są nie tylko dla fotografów – wspaniale sprawdzą się też na rynku video HDSLR.

Filtr Hoya PROND 500 redukuje ilość światła docierającego do matrycy o 9 działek przysłony. Wysoka jakość szkła optycznego filtrów kolekcji PROND w połączeniu z technologią ACCU-ND gwarantuje nieszablonowy komfort użytkownikom – równocześnie fotografom, jak i operatorom kamery video. W trakcie rejestracji fotografii w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych, wymagających wykorzystania filtrów o zróżnicowanym stopniu przepuszczalności, nie trzeba korygować balansu bieli w aparacie ani stosować dopełniającej obróbki cyfrowej zdjęć i filmów, żeby skorygować barwy obrazu, co niejednokrotnie zdarza się przy użyciu tańszych filtrów szarych innej produkcji.

Filtry kolekcji PROND mają dużo zastosowań. Pozwalają wydłużyć czas ekspozycji, gdy nie jest możliwe mocniejsze przymknięcie przysłony albo zmniejszenie czułości ISO. W słoneczny dzień zezwalają na uzyskanie niewielkiej głębi ostrości przy użyciu jasnych obiektywów,co ma szczególne znaczenie w fotografii portretowej i w filmie.

upraszczają także dopasowanie ekspozycji w kamerach filmowych, w których czas naświetlania nie może być swobodnie regulowany. Pozwalają w niebanalny sposób uchwycić ruch na zdjęciu, wspaniale nadając się do fotografowania wodospadów, a także innych naturalnych scenerii.

Filtry linii PROND posiadają cienką aluminiową oprawkę rodzaju Low Profile Frame. Pozwala to uniknąć zjawiska winietowania. Filtry mogą współpracować nawet z obiektywami super szerokokątnymi.
  • Producent: Hoya (Made in Japan)
  • Średnica filtra: 72mm
  • Grubość oprawy: 5,5mm
  • Transmisja światła: 0,20%

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.