Menu

Filtr szary Hoya 82mm NDx200 / ND200 PROND

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 82 mm
  • Rodzaj szary 

Opis

PROND 200 to aktualnie najszczególniej progresywne technicznie filtry szare przystępne na rynku. Do ich produkcji wykorzystano pionierską metodę polegającą na obustronnym pokryciu filtra powłoką antyrefleksyjną ACCU-ND. Gwarantuje to, iż rejestrowany obraz wiernie zachowuje kolorystykę. Filtry asygnowane są nie tylko dla fotografów – nadzwyczajnie sprawdzą się także na rynku video HDSLR.

Filtr Hoya PROND 200 redukuje ilość światła docierającego do matrycy o 8 działek przysłony. Wysoka jakość szkła optycznego filtrów linii PROND w połączeniu z technologią ACCU-ND gwarantuje unikatowy komfort użytkownikom – jednocześnie fotografom, jak i operatorom kamery video. Podczas rejestracji fotografii w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych, wymagających zastosowania filtrów o różnym stopniu przepuszczalności, nie trzeba korygować balansu bieli w aparacie ani stosować dodatkowej obróbki cyfrowej fotografii i filmów, żeby skorygować barwy obrazu, co często zdarza się przy użyciu tańszych filtrów szarych innej produkcji.

Filtry linii PROND posiadają niemało zastosowań. Pozwalają wydłużyć czas ekspozycji, gdy nie jest osiągalne mocniejsze przymknięcie przysłony albo zmniejszenie czułości ISO. W słoneczny dzień umożliwiają uzyskanie znikomej głębi ostrości przy użyciu jasnych obiektywów,co ma szczególne znaczenie w fotografii portretowej i w filmie.

upraszczają także dopasowanie ekspozycji w kamerach filmowych, w których czas naświetlania nie może być luźno dostosowywany. Pozwalają w atrakcyjny sposób uchwycić ruch na zdjęciu, rewelacyjnie nadając się do fotografowania wodospadów, a także innych naturalnych scenerii.

Filtry serii PROND posiadają cienką aluminiową oprawkę typu Low Profile Frame. Pozwala to uniknąć zjawiska winietowania. Filtry mogą współpracować choćby z obiektywami super szerokokątnymi.
  • Producent: Hoya (Made in Japan)
  • Średnica filtra: 82mm
  • Grubość oprawy: 5,5mm
  • Transmisja światła: 0,5%

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.