Menu

Filtr szary Hoya NDx100 / ND100 PROND 55mm

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 55 mm
  • Rodzaj szary 

Opis

PROND 100 to obecnie najmocniej nowoczesne technicznie filtry szare dostępne na rynku. Do ich produkcji wykorzystano pionierską metodę polegającą na obustronnym pokryciu filtra warstwą antyrefleksyjną ACCU-ND. Zapewnia to, iż rejestrowany obraz wiernie zachowuje kolorystykę. Filtry asygnowane są nie tylko dla fotografów – nieprzeciętnie sprawdzą się również na rynku video HDSLR.

Filtr Hoya PROND 100 redukuje liczba światła docierającego do matrycy o 7 działek przysłony. Wysoka jakość szkła optycznego filtrów kolekcji PROND w połączeniu z technologią ACCU-ND zapewnia nieszablonowy komfort użytkownikom – jednocześnie fotografom, jak i operatorom kamery video. W trakcie rejestracji zdjęć w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych, wymagających użycia filtrów o różnorodnym stopniu przepuszczalności, nie trzeba korygować balansu bieli w aparacie ani stosować dopełniającej obróbki cyfrowej fotografii i filmów, aby skorygować barwy obrazu, co niejednokrotnie zdarza się przy użyciu tańszych filtrów szarych innej produkcji.

Filtry kolekcji PROND posiadają sporo zastosowań. Pozwalają wydłużyć czas ekspozycji, gdy nie jest realne mocniejsze przymknięcie przysłony albo zmniejszenie czułości ISO. W słoneczny dzień umożliwiają uzyskanie znikomej głębi ostrości przy użyciu jasnych obiektywów,co ma szczególne znaczenie w fotografii portretowej i w filmie.

usprawniają także dostosowanie ekspozycji w kamerach filmowych, w których czas naświetlania nie może być swobodnie dostosowywany. Pozwalają w atrakcyjny sposób uchwycić ruch na zdjęciu, wspaniale nadając się do fotografowania wodospadów, a także innych naturalnych scenerii.

Filtry serii PROND posiadają cienką aluminiową oprawkę typu Low Profile Frame. Pozwala to uniknąć zjawiska winietowania. Filtry mogą współpracować choćby z obiektywami super szerokokątnymi.
  • Producent: Hoya (Made in Japan)
  • Średnica filtra: 55mm
  • Grubość oprawy: 5,5mm
  • Transmisja światła: 1 %

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.