Menu

Filtr szary Hoya NDx100 / ND100 PROND 62mm

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 62 mm
  • Rodzaj szary 

Opis

PROND 100 to obecnie najszczególniej nowoczesne technologicznie filtry szare przystępne na rynku. Do ich produkcji wykorzystano nowatorską metodę polegającą na obustronnym pokryciu filtra powłoką antyrefleksyjną ACCU-ND. Zagwarantuje to, iż rejestrowany obraz wiernie zachowuje kolorystykę. Filtry asygnowane są nie tylko dla fotografów – idealnie sprawdzą się również na rynku video HDSLR.

Filtr Hoya PROND 100 redukuje liczba światła docierającego do matrycy o 7 działek przysłony. Wysoka jakość szkła optycznego filtrów kolekcji PROND w połączeniu z technologią ACCU-ND zagwarantuje nieszablonowy komfort użytkownikom – równocześnie fotografom, jak i operatorom kamery video. W trakcie rejestracji zdjęć w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych, wymagających użycia filtrów o przeróżnym stopniu przepuszczalności, nie trzeba korygować balansu bieli w aparacie ani stosować dodatkowej obróbki cyfrowej zdjęć i filmów, żeby skorygować barwy obrazu, co często zdarza się przy użyciu tańszych filtrów szarych innej produkcji.

Filtry serii PROND posiadają sporo zastosowań. Pozwalają wydłużyć czas ekspozycji, gdy nie jest osiągalne mocniejsze przymknięcie przysłony lub zmniejszenie czułości ISO. W słoneczny dzień umożliwiają uzyskanie małej głębi ostrości przy użyciu jasnych obiektywów,co ma szczególne znaczenie w fotografii portretowej i w filmie.

upraszczają także dopasowanie ekspozycji w kamerach filmowych, w których czas naświetlania nie może być swobodnie dostosowywany. Pozwalają w ciekawy sposób uchwycić ruch na zdjęciu, rewelacyjnie nadając się do fotografowania wodospadów oraz innych naturalnych scenerii.

Filtry serii PROND mają cienką aluminiową oprawkę rodzaju Low Profile Frame. Pozwala to uniknąć zjawiska winietowania. Filtry mogą współpracować choćby z obiektywami super szerokokątnymi.
  • Producent: Hoya (Made in Japan)
  • Średnica filtra: 62mm
  • Grubość oprawy: 5,5mm
  • Transmisja światła: 1 %

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.