Menu

Filtr szary Hoya NDx100 / ND100 PROND 77mm

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 77 mm
  • Rodzaj szary 

Opis

PROND 100 to aktualnie najistotniej zaawansowane technologicznie filtry szare przystępne na rynku. Do ich produkcji wykorzystano nowatorską metodę polegającą na obustronnym pokryciu filtra powłoką antyrefleksyjną ACCU-ND. Gwarantuje to, iż rejestrowany obraz wiernie zachowuje kolorystykę. Filtry asygnowane są nie tylko dla fotografów – nieprzeciętnie sprawdzą się też na rynku video HDSLR.

Filtr Hoya PROND 100 redukuje ilość światła docierającego do matrycy o 7 działek przysłony. Wysoka jakość szkła optycznego filtrów serii PROND w połączeniu z technologią ACCU-ND zapewnia unikatowy komfort użytkownikom – równocześnie fotografom, jak i operatorom kamery video. W trakcie rejestracji fotografii w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych, wymagających użycia filtrów o rozmaitym stopniu przepuszczalności, nie trzeba korygować balansu bieli w aparacie ani stosować uzupełniającej obróbki cyfrowej zdjęć i filmów, by skorygować barwy obrazu, co nieraz zdarza się przy użyciu tańszych filtrów szarych innej produkcji.

Filtry kolekcji PROND mają sporo zastosowań. Pozwalają wydłużyć czas ekspozycji, gdy nie jest osiągalne mocniejsze przymknięcie przysłony lub zmniejszenie czułości ISO. W słoneczny dzień zezwalają na uzyskanie nieznacznej głębi ostrości przy użyciu jasnych obiektywów,co ma szczególne znaczenie w fotografii portretowej i w filmie.

usprawniają także dobranie ekspozycji w kamerach filmowych, w których czas naświetlania nie może być luźno regulowany. Pozwalają w niebanalny sposób uchwycić ruch na zdjęciu, idealnie nadając się do fotografowania wodospadów, a także innych naturalnych scenerii.

Filtry linii PROND posiadają cienką aluminiową oprawkę typu Low Profile Frame. Pozwala to uniknąć zjawiska winietowania. Filtry mogą współpracować nawet z obiektywami super szerokokątnymi.
  • Producent: Hoya (Made in Japan)
  • Średnica filtra: 77mm
  • Grubość oprawy: 5,5mm
  • Transmisja światła: 1%

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.