Menu

Filtr szary Hoya NDx16 / ND16 PROND 52mm

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 52 mm
  • Rodzaj szary 

Opis

PROND 16 to aktualnie najistotniej nowoczesne technologicznie filtry szare dostępne na rynku. Do ich produkcji wykorzystano nowatorską metodę polegającą na obustronnym pokryciu filtra warstwą antyrefleksyjną ACCU-ND. Gwarantuje to, że rejestrowany obraz wiernie zachowuje kolorystykę. Filtry dedykowane są nie tylko dla fotografów – świetnie sprawdzą się również na rynku video HDSLR.

Filtr Hoya PROND 16 redukuje liczba światła docierającego do matrycy o 4 działki przysłony. Wysoka jakość szkła optycznego filtrów linii PROND w połączeniu z technologią ACCU-ND zagwarantuje wyjątkowy komfort użytkownikom – zarówno fotografom, jak i operatorom kamery video. W trakcie rejestracji fotografii w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych, wymagających wykorzystania filtrów o przeróżnym stopniu przepuszczalności, nie trzeba korygować balansu bieli w aparacie ani stosować dopełniającej obróbki cyfrowej fotografii i filmów, by skorygować barwy obrazu, co niejednokrotnie zdarza się przy użyciu tańszych filtrów szarych innej produkcji.

Filtry linii PROND mają mnóstwo zastosowań. Pozwalają wydłużyć czas ekspozycji, gdy nie jest możliwe mocniejsze przymknięcie przysłony albo zmniejszenie czułości ISO. W słoneczny dzień pozwalają na uzyskanie śladowej głębi ostrości przy użyciu jasnych obiektywów,co ma szczególne znaczenie w fotografii portretowej i w filmie.

upraszczają także przypasowanie ekspozycji w kamerach filmowych, w których czas naświetlania nie może być luźno dostosowywany. Pozwalają w niebanalny sposób uchwycić ruch na zdjęciu, wspaniale nadając się do fotografowania wodospadów i innych naturalnych scenerii.

Filtry linii PROND posiadają cienką aluminiową oprawkę typu Low Profile Frame. Pozwala to uniknąć zjawiska winietowania. Filtry mogą współpracować choćby z obiektywami super szerokokątnymi.
  • Producent: Hoya (Made in Japan)
  • Średnica filtra: 52mm
  • Grubość oprawy: 5,5mm
  • Transmisja światła: 6,25%

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.