Menu

Filtr szary Hoya NDx16 / ND16 PROND 72mm

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 72 mm
  • Rodzaj szary 

Opis

PROND 16 to obecnie najmocniej innowacyjne technologicznie filtry szare przystępne na rynku. Do ich produkcji wykorzystano pionierską metodę polegającą na obustronnym pokryciu filtra powłoką antyrefleksyjną ACCU-ND. Zagwarantuje to, że rejestrowany obraz wiernie zachowuje kolorystykę. Filtry przeznaczone są nie tylko dla fotografów – świetnie sprawdzą się też na rynku video HDSLR.

Filtr Hoya PROND 16 redukuje ilość światła docierającego do matrycy o 4 działki przysłony. Wysoka jakość szkła optycznego filtrów linii PROND w połączeniu z technologią ACCU-ND gwarantuje nieszablonowy komfort użytkownikom – jednocześnie fotografom, jak i operatorom kamery video. Podczas rejestracji zdjęć w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych, wymagających użycia filtrów o różnym stopniu przepuszczalności, nie trzeba korygować balansu bieli w aparacie ani stosować dodatkowej obróbki cyfrowej fotografii i filmów, żeby skorygować barwy obrazu, co nieraz zdarza się przy użyciu tańszych filtrów szarych innej produkcji.

Filtry linii PROND posiadają dużo zastosowań. Pozwalają wydłużyć czas ekspozycji, gdy nie jest realne mocniejsze przymknięcie przysłony albo zmniejszenie czułości ISO. W słoneczny dzień pozwalają na uzyskanie małej głębi ostrości przy użyciu jasnych obiektywów,co ma szczególne znaczenie w fotografii portretowej i w filmie.

ułatwiają także dobranie ekspozycji w kamerach filmowych, w których czas naświetlania nie może być luźno dostosowywany. Pozwalają w atrakcyjny sposób uchwycić ruch na zdjęciu, genialnie nadając się do fotografowania wodospadów, a także innych naturalnych scenerii.

Filtry serii PROND posiadają cienką aluminiową oprawkę typu Low Profile Frame. Pozwala to uniknąć zjawiska winietowania. Filtry mogą współpracować choćby z obiektywami super szerokokątnymi.
  • Producent: Hoya (Made in Japan)
  • Średnica filtra: 72mm
  • Grubość oprawy: 5,5mm
  • Transmisja światła: 6,25%

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.