Menu

Filtr szary Hoya NDx2 / ND2 PROND 62mm

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 62 mm
  • Rodzaj szary 

Opis

PROND 2 to aktualnie najmocniej progresywne technicznie filtry szare dostępne na rynku. Do ich produkcji wykorzystano pionierską metodę polegającą na obustronnym pokryciu filtra warstwą antyrefleksyjną ACCU-ND. Gwarantuje to, że rejestrowany obraz wiernie zachowuje kolorystykę. Filtry przeznaczone są nie tylko dla fotografów – świetnie sprawdzą się również na rynku video HDSLR.

Filtr Hoya PROND 2 redukuje liczba światła docierającego do matrycy o 1 działkę przysłony. Wysoka jakość szkła optycznego filtrów linii PROND w połączeniu z technologią ACCU-ND gwarantuje wyjątkowy komfort użytkownikom – jednocześnie fotografom, jak i operatorom kamery video. W trakcie rejestracji zdjęć w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych, wymagających użycia filtrów o różnym stopniu przepuszczalności, nie trzeba korygować balansu bieli w aparacie ani stosować uzupełniającej obróbki cyfrowej fotografii i filmów, by skorygować barwy obrazu, co nieraz zdarza się przy użyciu tańszych filtrów szarych innej produkcji.

Filtry kolekcji PROND mają niemało zastosowań. Pozwalają wydłużyć czas ekspozycji, gdy nie jest realne mocniejsze przymknięcie przysłony albo zmniejszenie czułości ISO. W słoneczny dzień pozwalają na uzyskanie nieznacznej głębi ostrości przy użyciu jasnych obiektywów,co ma szczególne znaczenie w fotografii portretowej i w filmie.

ułatwiają także dobranie ekspozycji w kamerach filmowych, w których czas naświetlania nie może być swobodnie dostosowywany. Pozwalają w atrakcyjny sposób uchwycić ruch na zdjęciu, genialnie nadając się do fotografowania wodospadów, a także innych naturalnych scenerii.

Filtry linii PROND posiadają cienką aluminiową oprawkę typu Low Profile Frame. Pozwala to uniknąć zjawiska winietowania. Filtry mogą współpracować choćby z obiektywami super szerokokątnymi.
  • Producent: Hoya (Made in Japan)
  • Średnica filtra: 62mm
  • Grubość oprawy: 5,5mm
  • Transmisja światła: 50%

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.