Menu

Filtr szary Hoya NDx32 / ND32 PROND 55mm

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 55 mm
  • Rodzaj szary 

Opis

PROND 32 to aktualnie najmocniej innowacyjne technologicznie filtry szare dostępne na rynku. Do ich produkcji wykorzystano nowatorską metodę polegającą na obustronnym pokryciu filtra warstwą antyrefleksyjną ACCU-ND. Zagwarantuje to, iż rejestrowany obraz wiernie zachowuje kolorystykę. Filtry asygnowane są nie tylko dla fotografów – nadzwyczajnie sprawdzą się też na rynku video HDSLR.

Filtr Hoya PROND 32 redukuje liczba światła docierającego do matrycy o 5 działek przysłony. Wysoka jakość szkła optycznego filtrów linii PROND w połączeniu z technologią ACCU-ND zapewnia wyjątkowy komfort użytkownikom – zarówno fotografom, jak i operatorom kamery video. W trakcie rejestracji fotografii w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych, wymagających wykorzystania filtrów o przeróżnym stopniu przepuszczalności, nie trzeba korygować balansu bieli w aparacie ani stosować uzupełniającej obróbki cyfrowej zdjęć i filmów, aby skorygować barwy obrazu, co niejednokrotnie zdarza się przy użyciu tańszych filtrów szarych innej produkcji.

Filtry linii PROND mają dużo zastosowań. Pozwalają wydłużyć czas ekspozycji, gdy nie jest realne mocniejsze przymknięcie przysłony albo zmniejszenie czułości ISO. W słoneczny dzień umożliwiają uzyskanie niedużej głębi ostrości przy użyciu jasnych obiektywów,co ma szczególne znaczenie w fotografii portretowej i w filmie.

usprawniają także dobranie ekspozycji w kamerach filmowych, w których czas naświetlania nie może być luźno regulowany. Pozwalają w niebanalny sposób uchwycić ruch na zdjęciu, idealnie nadając się do fotografowania wodospadów i innych naturalnych scenerii.

Filtry serii PROND posiadają cienką aluminiową oprawkę typu Low Profile Frame. Pozwala to uniknąć zjawiska winietowania. Filtry mogą współpracować choćby z obiektywami super szerokokątnymi.
  • Producent: Hoya (Made in Japan)
  • Średnica filtra: 55mm
  • Grubość oprawy: 5,5mm
  • Transmisja światła: 3,12%

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.