Menu

Filtr szary Hoya NDx32 / ND32 PROND 72mm

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 72 mm
  • Rodzaj szary 

Opis

PROND 32 to obecnie najmocniej nowoczesne technicznie filtry szare dostępne na rynku. Do ich produkcji wykorzystano prekursorską metodę polegającą na obustronnym pokryciu filtra powłoką antyrefleksyjną ACCU-ND. Zagwarantuje to, iż rejestrowany obraz wiernie zachowuje kolorystykę. Filtry dedykowane są nie tylko dla fotografów – doskonale sprawdzą się także na rynku video HDSLR.

Filtr Hoya PROND 32 redukuje liczba światła docierającego do matrycy o 5 działek przysłony. Wysoka jakość szkła optycznego filtrów kolekcji PROND w połączeniu z technologią ACCU-ND zagwarantuje nieszablonowy komfort użytkownikom – jednocześnie fotografom, jak i operatorom kamery video. Podczas rejestracji fotografii w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych, wymagających zastosowania filtrów o różnorodnym stopniu przepuszczalności, nie trzeba korygować balansu bieli w aparacie ani stosować dodatkowej obróbki cyfrowej fotografii i filmów, by skorygować barwy obrazu, co często zdarza się przy użyciu tańszych filtrów szarych innej produkcji.

Filtry linii PROND mają sporo zastosowań. Pozwalają wydłużyć czas ekspozycji, gdy nie jest realne mocniejsze przymknięcie przysłony albo zmniejszenie czułości ISO. W słoneczny dzień umożliwiają uzyskanie śladowej głębi ostrości przy użyciu jasnych obiektywów,co ma szczególne znaczenie w fotografii portretowej i w filmie.

ułatwiają także dopasowanie ekspozycji w kamerach filmowych, w których czas naświetlania nie może być luźno dostosowywany. Pozwalają w atrakcyjny sposób uchwycić ruch na zdjęciu, nieprzeciętnie nadając się do fotografowania wodospadów i innych naturalnych scenerii.

Filtry kolekcji PROND posiadają cienką aluminiową oprawkę typu Low Profile Frame. Pozwala to uniknąć zjawiska winietowania. Filtry mogą współpracować choćby z obiektywami super szerokokątnymi.
  • Producent: Hoya (Made in Japan)
  • Średnica filtra: 72mm
  • Grubość oprawy: 5,5mm
  • Transmisja światła: 3,12%

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.