Menu

Filtr szary Hoya NDx4 / ND4 PROND 49mm

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Rodzaj szary 

Opis

PROND 4 to aktualnie najszczególniej innowacyjne technologicznie filtry szare dostępne na rynku. Do ich produkcji wykorzystano pionierską metodę polegającą na obustronnym pokryciu filtra warstwą antyrefleksyjną ACCU-ND. Zapewnia to, że rejestrowany obraz wiernie zachowuje kolorystykę. Filtry asygnowane są nie tylko dla fotografów – rewelacyjnie sprawdzą się również na rynku video HDSLR.

Filtr Hoya PROND 4 redukuje ilość światła docierającego do matrycy o 2 działki przysłony. Wysoka jakość szkła optycznego filtrów serii PROND w połączeniu z technologią ACCU-ND gwarantuje unikatowy komfort użytkownikom – zarówno fotografom, jak i operatorom kamery video. Podczas rejestracji zdjęć w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych, wymagających użycia filtrów o różnorodnym stopniu przepuszczalności, nie trzeba korygować balansu bieli w aparacie ani stosować dopełniającej obróbki cyfrowej fotografii i filmów, aby skorygować barwy obrazu, co nieraz zdarza się przy użyciu tańszych filtrów szarych innej produkcji.

Filtry kolekcji PROND posiadają dużo zastosowań. Pozwalają wydłużyć czas ekspozycji, gdy nie jest realne mocniejsze przymknięcie przysłony albo zmniejszenie czułości ISO. W słoneczny dzień zezwalają na uzyskanie niewiele znaczącej głębi ostrości przy użyciu jasnych obiektywów,co ma szczególne znaczenie w fotografii portretowej i w filmie.

ułatwiają także przypasowanie ekspozycji w kamerach filmowych, w których czas naświetlania nie może być swobodnie dostosowywany. Pozwalają w niebanalny sposób uchwycić ruch na zdjęciu, perfekcyjnie nadając się do fotografowania wodospadów, a także innych naturalnych scenerii.

Filtry linii PROND mają cienką aluminiową oprawkę typu Low Profile Frame. Pozwala to uniknąć zjawiska winietowania. Filtry mogą współpracować nawet z obiektywami super szerokokątnymi.
  • Producent: Hoya (Made in Japan)
  • Średnica filtra: 49mm
  • Grubość oprawy: 5,5mm
  • Transmisja światła: 25%

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.