Menu

Filtr szary Hoya NDx4 / ND4 PROND 52mm

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Rodzaj szary 

Opis

PROND 4 to obecnie najszczególniej progresywne technicznie filtry szare dostępne na rynku. Do ich produkcji wykorzystano pionierską metodę polegającą na obustronnym pokryciu filtra warstwą antyrefleksyjną ACCU-ND. Gwarantuje to, iż rejestrowany obraz wiernie zachowuje kolorystykę. Filtry przeznaczone są nie tylko dla fotografów – wyśmienicie sprawdzą się także na rynku video HDSLR.

Filtr Hoya PROND 4 redukuje ilość światła docierającego do matrycy o 2 działki przysłony. Wysoka jakość szkła optycznego filtrów linii PROND w połączeniu z technologią ACCU-ND zagwarantuje unikatowy komfort użytkownikom – równocześnie fotografom, jak i operatorom kamery video. Podczas rejestracji zdjęć w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych, wymagających zastosowania filtrów o rozmaitym stopniu przepuszczalności, nie trzeba korygować balansu bieli w aparacie ani stosować uzupełniającej obróbki cyfrowej fotografii i filmów, żeby skorygować barwy obrazu, co często zdarza się przy użyciu tańszych filtrów szarych innej produkcji.

Filtry linii PROND posiadają sporo zastosowań. Pozwalają wydłużyć czas ekspozycji, gdy nie jest możliwe mocniejsze przymknięcie przysłony albo zmniejszenie czułości ISO. W słoneczny dzień umożliwiają uzyskanie znikomej głębi ostrości przy użyciu jasnych obiektywów,co ma szczególne znaczenie w fotografii portretowej i w filmie.

ułatwiają także dopasowanie ekspozycji w kamerach filmowych, w których czas naświetlania nie może być luźno regulowany. Pozwalają w atrakcyjny sposób uchwycić ruch na zdjęciu, nadzwyczajnie nadając się do fotografowania wodospadów oraz innych naturalnych scenerii.

Filtry linii PROND posiadają cienką aluminiową oprawkę rodzaju Low Profile Frame. Pozwala to uniknąć zjawiska winietowania. Filtry mogą współpracować choćby z obiektywami super szerokokątnymi.
  • Producent: Hoya (Made in Japan)
  • Średnica filtra: 52mm
  • Grubość oprawy: 5,5mm
  • Transmisja światła: 25%

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.