Menu

Filtr szary Hoya NDx8 / ND8 PROND 58mm

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Rodzaj szary 

Opis

PROND 8 to obecnie najbardziej innowacyjne technologicznie filtry szare przystępne na rynku. Do ich produkcji wykorzystano prekursorską metodę polegającą na obustronnym pokryciu filtra powłoką antyrefleksyjną ACCU-ND. Zapewnia to, iż rejestrowany obraz wiernie zachowuje kolorystykę. Filtry asygnowane są nie tylko dla fotografów – wyśmienicie sprawdzą się także na rynku video HDSLR.

Filtr Hoya PROND 8 redukuje ilość światła docierającego do matrycy o 3 działki przysłony. Wysoka jakość szkła optycznego filtrów kolekcji PROND w połączeniu z technologią ACCU-ND zapewnia nieszablonowy komfort użytkownikom – równocześnie fotografom, jak i operatorom kamery video. Podczas rejestracji fotografii w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych, wymagających użycia filtrów o najróżniejszym stopniu przepuszczalności, nie trzeba korygować balansu bieli w aparacie ani stosować uzupełniającej obróbki cyfrowej fotografii i filmów, by skorygować barwy obrazu, co często zdarza się przy użyciu tańszych filtrów szarych innej produkcji.

Filtry serii PROND mają niemało zastosowań. Pozwalają wydłużyć czas ekspozycji, gdy nie jest osiągalne mocniejsze przymknięcie przysłony lub zmniejszenie czułości ISO. W słoneczny dzień pozwalają na uzyskanie niewielkiej głębi ostrości przy użyciu jasnych obiektywów,co ma szczególne znaczenie w fotografii portretowej i w filmie.

usprawniają także dostosowanie ekspozycji w kamerach filmowych, w których czas naświetlania nie może być luźno dostosowywany. Pozwalają w atrakcyjny sposób uchwycić ruch na zdjęciu, nadzwyczajnie nadając się do fotografowania wodospadów oraz innych naturalnych scenerii.

Filtry kolekcji PROND mają cienką aluminiową oprawkę typu Low Profile Frame. Pozwala to uniknąć zjawiska winietowania. Filtry mogą współpracować nawet z obiektywami super szerokokątnymi.
  • Producent: Hoya (Made in Japan)
  • Średnica filtra: 58mm
  • Grubość oprawy: 5,5mm
  • Transmisja światła: 12,5%

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.