Menu

Filtr szary Hoya NDx8 / ND8 PROND 77mm

Cechy produktu

  • Producent HOYA 
  • Średnica 77 mm
  • Rodzaj szary 

Opis

PROND 8 to obecnie najmocniej progresywne technicznie filtry szare przystępne na rynku. Do ich produkcji wykorzystano pionierską metodę polegającą na obustronnym pokryciu filtra warstwą antyrefleksyjną ACCU-ND. Gwarantuje to, iż rejestrowany obraz wiernie zachowuje kolorystykę. Filtry przeznaczone są nie tylko dla fotografów – perfekcyjnie sprawdzą się również na rynku video HDSLR.

Filtr Hoya PROND 8 redukuje liczba światła docierającego do matrycy o 3 działki przysłony. Wysoka jakość szkła optycznego filtrów kolekcji PROND w połączeniu z technologią ACCU-ND gwarantuje wyjątkowy komfort użytkownikom – zarówno fotografom, jak i operatorom kamery video. W trakcie rejestracji fotografii w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych, wymagających wykorzystania filtrów o rozmaitym stopniu przepuszczalności, nie trzeba korygować balansu bieli w aparacie ani stosować dodatkowej obróbki cyfrowej zdjęć i filmów, aby skorygować barwy obrazu, co często zdarza się przy użyciu tańszych filtrów szarych innej produkcji.

Filtry linii PROND posiadają niemało zastosowań. Pozwalają wydłużyć czas ekspozycji, gdy nie jest realne mocniejsze przymknięcie przysłony lub zmniejszenie czułości ISO. W słoneczny dzień zezwalają na uzyskanie śladowej głębi ostrości przy użyciu jasnych obiektywów,co ma szczególne znaczenie w fotografii portretowej i w filmie.

ułatwiają także dopasowanie ekspozycji w kamerach filmowych, w których czas naświetlania nie może być swobodnie regulowany. Pozwalają w atrakcyjny sposób uchwycić ruch na zdjęciu, wspaniale nadając się do fotografowania wodospadów oraz innych naturalnych scenerii.

Filtry serii PROND posiadają cienką aluminiową oprawkę rodzaju Low Profile Frame. Pozwala to uniknąć zjawiska winietowania. Filtry mogą współpracować nawet z obiektywami super szerokokątnymi.
  • Producent: Hoya (Made in Japan)
  • Średnica filtra: 77mm
  • Grubość oprawy: 5,5mm
  • Transmisja światła: 12,5%

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.