Menu

Filtr szary ND 0.9 Hitech (100x100)

Cechy produktu

  • Producent Hitech 
  • Rodzaj szary 

Opis

Hitech filtr neutralny szary ND0.9

Filtry neutralnie szare (znane jako filtry ND) mają neutralnie szarą tonację i są stosowane do redukcji światła wpadającego poprzez obiektyw aparatu, dając kontrolę nad czasem naświetlania i głębią ostrości bez powodowania zmian w kolorystyce i kontraście zdjęcia. Dzięki nim można fotografować z szeroko otwartą przysłoną w dziennym świetle, błyskotliwie rozmyć ruch płynącej wody, chmur czy innych poruszających się obiektów np. W sporcie.

Żywiczne filtry szare Hitech w wersji standard nie blokują światła podczerwonego IR, dlatego dostępne są w czterech gęstościach od ND0.3 do ND1.2 (1-4 stopnie przysłony), gdzie nie powoduje to problemu z powstawaniem zafarbów na zdjęciach.

Główne właściwości:
  • rozmiar: 100x100mm
  • Przyciemnia o 3 przysłony (ND0.9)
  • Pozwala wydłużyć czas naświetlania i rozmywać ruch płynącej wody czy chmur
  • znikoma waga i łatwość transportu
  • Zbudowany z najwyżej jakości żywicy optycznej o grubości 1.5mm
  • Wysoka odporność na zarysowania i większość środków chemicznych
  • elastyczne cechy żywicy – filtr nie rozbije się przy upadku
mocne strony filtrów żywicznych

Filtry żywiczne Formatt-Hitech są wyjątkowo cienkie, dają nieprzeciętny kontrast i są w pełni przezroczyste dla całego spektrum światła widzialnego. Mają najwyższą wytrzymałość na ścieranie/zarysowania ze wszystkich niewykonanych ze szkła tworzyw optycznych i są odporne na większość rozpuszczalników i chemikaliów.

Kolejnym atutem filtrów żywicznych jest ich niewielka waga w kontraście do filtrów szklanych, a rozciągliwe cechy żywicy powodują, iż po upadku filtry nie rozbiją się, więc są genialne do pracy w trudniejszych warunkach.

Jak są wytwarzane filtry?

Filtry Formatt-Hitech są starannie realizowane z najwyższej jakości żywicy optycznej w obszernej Brytanii. Podczas produkcji korzysta się z nowoczesnej spektrografii, analizując wszystkie widma: światło widzialne wraz ultrafioletem, podczerwienią i bliską podczerwienią.

Przy barwieniu żywicy Formatt-Hitech korzysta z nagrodzonej i zarazem zastrzeżonej technice absorpcji komórkowej (The Absorbing Cell TechnologyTM). W ramach tej metody dochodzi do zabarwienia każdej komórki żywicy, a nie jedynie do powstania powierzchniowej powłoki, co gwarantuje równomierne zabarwienie filtra. Jednocześnie gęstość optyczna jak i wszelkie cechy cyklu barwienia są skrupulatnie kontrolowane komputerowo, co zagwarantuje precyzyjność reprodukcji filtrów.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.