Menu

Filtr szary ND 0.9 Hitech (84x84)

Cechy produktu

  • Producent Hitech 
  • Rodzaj szary 

Opis

Hitech filtr neutralny szary ND0.9

Filtry neutralnie szare (znane jako filtry ND) posiadają neutralnie szarą tonację i są wykorzystywane do redukcji światła wpadającego przez obiektyw aparatu, dając kontrolę nad czasem naświetlania i głębią ostrości bez wywoływania zmian w kolorystyce i kontraście fotografie. Dzięki nim można fotografować z szeroko otwartą przysłoną w dziennym świetle, błyskotliwie rozmyć ruch płynącej wody, chmur czy innych poruszających się obiektów np. W sporcie.

Żywiczne filtry szare Hitech w wersji standard nie blokują światła podczerwonego IR, dlatego dostępne są w czterech gęstościach od ND0.3 do ND1.2 (1-4 poziomy przysłony), gdzie nie sprawia to problemu z powstawaniem zafarbów na zdjęciach.

Główne cechy:
  • rozmiar: 84x84mm
  • Przyciemnia o 3 przysłony (ND0.9)
  • Pozwala wydłużyć czas naświetlania i rozmywać ruch płynącej wody czy chmur
  • znikoma waga i łatwość transportu
  • Zbudowany z najwyżej jakości żywicy optycznej o grubości 1.5mm
  • Wysoka odporność na zarysowania i większość środków chemicznych
  • sprężyste atrybuty żywicy – filtr nie rozbije się przy upadku
zalety filtrów żywicznych

Filtry żywiczne Formatt-Hitech są wyjątkowo cienkie, dają perfekcyjny kontrast i są w pełni krystaliczne dla całego spektrum światła widzialnego. Posiadają najwyższą wytrzymałość na ścieranie/zarysowania ze wszystkich niewykonanych ze szkła tworzyw optycznych i są odporne na większość rozpuszczalników i chemikaliów.

Kolejnym atutem filtrów żywicznych jest ich nieznaczna waga w kontraście do filtrów szklanych, a rozciągliwe parametry żywicy powodują, iż po upadku filtry nie rozbiją się, więc są idealne do pracy w trudniejszych warunkach.

Jak są wyprodukowane filtry?

Filtry Formatt-Hitech są precyzyjnie wykonywane z najwyższej jakości żywicy optycznej w pokaźnej Brytanii. W trakcie produkcji korzysta się z zaawansowanej spektrografii, analizując wszystkie widma: światło widzialne wraz ultrafioletem, podczerwienią i bliską podczerwienią.

Przy barwieniu żywicy Formatt-Hitech korzysta z nagrodzonej i zarazem opatentowanej technice absorpcji komórkowej (The Absorbing Cell TechnologyTM). W ramach tej metody dochodzi do zabarwienia każdej komórki żywicy, a nie jedynie do powstania powierzchniowej powłoki, co gwarantuje równomierne zabarwienie filtra. Równocześnie gęstość optyczna jak i wszelkie cechy procesu barwienia są precyzyjnie kontrolowane komputerowo, co zapewnia precyzyjność reprodukcji filtrów.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.