Menu

Filtr szary ND 0.9 (NDx8) Haida M10 (drop-in)

Cechy produktu

  • Producent Haida 
  • Rodzaj szary 

Opis

Filtr Haida M10 pełny szary ND 0.9 wsuwany (drop-in). Produkowany jest z najwyższej jakości szkła optycznego, pokryty z obu stron wielowarstwowymi powłokami Nano, redukującymi odblaski, wytrzymałymi na wodę i zarysowania. Poprzez nowy cykl produkcyjny filtry Haida zostały w pełni pozbawione zafarbu i są w pełni neutralne. Dwustronna powłoka Nano powoduje, iż ​​szkło jest wyjątkowo niepodatne na zabrudzenia i zarysowania. Woda stacza się po powierzchni, a czyszczenie jest nieskomplikowane i szybkie.

Filtry neutralnie szare (znane jako filtry ND) mają neutralnie szarą tonację i są użytkowane do redukcji światła wpadającego poprzez obiektyw aparatu, dając kontrolę nad czasem naświetlania i głębią ostrości bez wywoływania zmian w kolorystyce i kontraście zdjęcia. Są nad wyraz przydatne w celu uniknięcia nadekspozycji.

Nieocenioną zaletą wszelkich filtrów Drop In w nowym systemie Haida M10 jest to, że filtry można prosto montować i wymieniać w kilka sekund. Nic nie trzeba wkręcać, starczy wsunąć je od góry w uchwyt lub w celu zamiany filtra wyjąć jednym ruchem. Sąniezwykle lekkie, ponieważ zostały osadzone w koliste aluminiowe ramki.

dodatkowo można je bratać na najróżniejsze sposoby z klasycznymi filtrami prostokątnymi. Daje to możliwość, na przykład, połączenia filtra ND typu drop-in z filtrem ND prostokątnym (w celu wygenerowania bardziej ekstremalnych gęstości), przy jednoczesnym wykorzystaniu tylko pierwszego gniazda filtra (opcjonalnie do nawet 4 filtrów jednocześnie). Stanowczo w sytuacji szerokokątnych ogniskowych, które są tak modne w fotografii krajobrazowej, ta możliwość jest szerokim atutem pod względem podatności na winietowanie.

  • Filtr Haida M10 jest filtrem wsuwanym typu "drop-in", pasuje wyłącznie do systemu Haida M10
  • szczególnie szybki montaż poprzez wsunięcie filtra w holder
  • charakteryzuje się gęstością ND 0.9 (przeciemnia o 3 przysłony), świetnie nadaje się do fotografowania z długami czasami naświetlania
  • wytwarzany z wysokiej jakości szkła optycznego, powlekany z obu stron filtra powłoką Nanopro, która chroni przez zarysowaniami i zabrudzeniami
  • Jest neutralnie szary i nie wpływa na kolorystykę fotografie

nadaje się do uchwytu: Haida M10
Gęstość filtra: ND 0.9
Transmisja światła: 12,5%, przyciemnia o 3 przysłony
wymiar: wsuwany (drop-in)

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.