Menu

Filtr szary regulowany Hoya 67mm Variable Density (ND3~ND400)

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Rodzaj szary 

Opis

towar pochodzi z regulaminowego zwrotu. Filtr oraz plastikowe pudełko ochronne są w pełni wartościowe - nie noszą śladów używania. Zewnętrzny kartonik nie ma plomb, jest zniszczony.

Hoya Variable ND 67mm

Filtr szary o zmiennej gęstości Hoya Variable Density zagwarantuje wygodny i prędki sposób na kontrolowanie ekspozycji przez możliwość zmiany ilości światła docierającego do aparatu przyciemniając od 1,5 do 9 poziomów przysłony. Jeden filtr dostosowywany może zastąpić kilka o stałej gęstości bez konieczności ciągłej zmiany filtrów.

Główne wykorzystanie filtrów szarych regulowanych:
  • Możliwość szerszego otwarcia przysłony i zmniejszenie głębi ostrości
  • Zmniejszenie czasu otwarcia migawki w celu rozmycia ruchu np. Wodospady, samochody, ludzie
  • użycie pokaźniejszego iso w jaśniejszych warunkach oświetleniowych
  • Przy stałym czasie otwarcia migawki podczas filmowania stanowi efektywne rozwiązanie panowania nad ekspozycją
Jak działa szary filtr regulowany?

Filtr taki zbudowany jest z dwóch polaryzatorów umieszczonych w jednej obudowie. Gdy oba są ustawione w tej samej płaszczyźnie działają jak jeden filtr i zabierają około 1.5 działki światła. Jeśli obrócimy pierścieniem przedni polar o 90 stopni, wtedy polaryzują światło w obu płaszczyznach odcinając je do maksimum, czyli w sytuacji Hoya Variable o 9 EV.

Należy jednak pamiętać, iż przy zbyt konkretnym skręceniu, wszystkie filtry regulowane z racji swej konstrukcji opartej o dwa polaryzatory będą wywoływać efekt czarnego krzyża na środku kadru (tzw. X cross). W zależności od typu obiektywu efekt ten będzie się pojawiać wcześniej dla obiektywów szerokokątnych i później dla dłuższych ogniskowych.

Przykład zastosowania:

Jeśli ekspozycja bez filtra wynosi 1/250 sekundy przy przysłonie f/11 to po nakręceniu filtra i pozycji „Min" filtr zredukuje ilość światła o 1.5 EV i ekspozycja wyniesie 1/90 sekundy przy tej samej przysłonie albo 1/250 sekundy przy f/6.5, w zależności, które ustawienie chcemy kontrolować.

Filtr o zmiennej gęstości do filmowania

Jeśli chodzi o filmowanie to filtr dostosowywany to genialne rozwiązanie, ponieważ zezwala na szybką i łatwą zmianę ekspozycji bez konieczności zmiany filtrów na inne gęstości co jest szczególnie {pomocn|przydatn)e przy dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.