Menu

Filtr UV Hoya Fusion Antistatic 67mm

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 67 mm
  • Rodzaj UV 

Opis

Filtr UV absorbuje promieniowanie ultrafioletowe, prowadzące często do pogorszenia ostrości i kontrastu zdjęć wykonywanych w terenie.
Filtr sugerowany jest również jako stała ochrona przedniej soczewki przed kurzem, piaskiem, zarysowaniem i innymi uszkodzeniami. Jest to uniwersalny filtr równocześnie w fotografii barwnej jak i czarno-białej.

Nowa kolekcja filtrów Hoya – FUSION ANTISTATIC jest skutkiem połączenia funkcjonalności linii Pro1 Digital i nowej technologii powłok antystatycznych. Asygnowana jest do pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych i w środowisku o wysokim stopniu zakurzenia i zapylenia. Ma nieszablonową cechę podkreślającą ją spośród wszelkich filtrów przystępnych na rynku – antystatyczną powłokę ochronną ANTISTATIC, która stanowi naturalną barierę broniącą powierzchnię filtra przed kroplami wody, kurzem, drobnymi pyłkami czy odciskami palców. Dzięki niej utrzymanie filtra w czystości jest istotnie prostsze i nie wymaga wykorzystywania dodatkowych środków do konserwacji optyki.

powłoka ANTISTATIC jest odporna na działanie wody, zaplamienia i tłuste zabrudzenia, których usunięcie z powierzchni innych filtrów może być kłopotliwe. Warto zwrócić uwagę,zaimplementowana powłoka jest widocznie neutralna, równocześnie pod względem kolorowym jak i pracy pod światło.

Filtry Hoya FUSION ANTISTATIC wykonane są kompletnie w Japonii, w oparciu o dokładny proces ręcznego doboru i przetworzenia krzemianów, które w początkowym etapie procesu produkcji najpierw zostają stopione a następnie zmieszane ze sobą dla wytworzenia najwyższej jakości szkła optycznego. W późniejszym etapie ze szczególną ostrożnością i precyzją nanoszona jest 18-warstwowa, antyrefleksyjna i antystatyczna warstwa Super Multi Coating redukująca i eliminująca wszelkie odbicia i flary z powierzchni filtra, gwarantując przy tym transmisję światła na poziomie 99,8%. Dlatego właśnie użytkowanie filtrów Hoya zapewnia całkowitą neutralność kolorystyczną oraz wysoki kontrast na fotografiach i filmach.

W konstrukcji wszelkich filtrów z serii FUSION ANTISTATIC wykorzystano lekką, jednoczęściową i niskoprofilową oprawkę aluminiową, która zapobiega winietowaniu podczas pracy z szerokokątnymi obiektywami.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.