Menu

FILTR UV390 (0-HAZE) HTMC M:67

Cechy produktu

  • Producent Hama 
  • Średnica 67 mm
  • Rodzaj UV 

Opis

Filtr UV z serii HTMC, o średnicy 67 mm. Stanowi barierę dla niewidocznego dla ludzkiego oka promieniowania ultrafioletowego. Jego efekt w postaci nadmiaru koloru niebieskiego i mgiełki jest stanowczo widoczny w trakcie fotografowania w górach.

Filtr UV pochłaniając promieniowanie ultrafioletowe pomaga w uzyskaniu optymalnej kolorystyki i przezroczystości ujęcia. W dodatku stosowany jest w celu zabezpieczenia przedniej soczewki obiektywu przed uszkodzeniem i przed pyłem czy kurzem.

Filt UV nie zniża ilości światła wpadającego przez obiektyw, a także jest neutralny dla odcieni. Filtry z serii HTMC mają 8 powłok antyrefleksyjnych, które służą do redukcji odblasków światła słonecznego, czyli efektu zwanego flarą.

Na obiektywie lustrzanki filtr montuje się nakręcając go bezpośrednio na obiektyw. W sytuacji większości kompaktów przed założeniem filtra potrzebne jest uprzednie przymocowanie do obiektywu trafnej tulejki pośredniej.

Hama to przedsiębiorstwo znane z produkcji akcesoriów fotograficznych m.in. Takich jak: torby, filtry, statywy, czytniki kart pamięci oraz przenośne pamięci Flash. Producent działa od 1923 roku.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.