Menu

Hoya FILTR UV (0) HD 67 MM

Cechy produktu

  • Producent HOYA 
  • Średnica 67 mm
  • Rodzaj UV 

Opis

Filtr Hoya HD UV to najnowsza i najmocniej progresywna technologicznie kolekcja filtrów UV producenta Hoya dedykowana dla wymagających użytkowników. Zastosowano w niej specjalny rodzaj szkła o wysokiej gęstości, które skrupulatnie odcina niepożądane w fotografii promieniowanie UV. Powierzchnia szkła została chemicznie utwardzona, co zapewniło jej aż czterokrotnie obszerniejszą oporność na pęknięcia i zarysowania niż zwykłe szkło optyczne.

W filtrach kolekcji HD użyte zostały 8-warstwowe powłoki antyrefleksyjne po obu stronach filtra najnowszej generacji odznaczające się powiększoną niepodatnością na wodę, tłuste plamy i zarysowania. Dzięki czemu utrzymanie ich w czystości jest łatwiejsze w przypadku innych filtrów. Nowe powłoki średni współczynnik transmisji światła na poziomie 99.35% w zakresie od 400 do 700nm, czyli w całym spektrum światła widzialnego. Eliminują tym samym niepożądane odblaski od powierzchni szkła i minimalizują straty światła docierającego do materiału światłoczułego.

Filtry UV z serii Hoya HD użytkowane są w fotografii w celu eliminacji dominanty kolorystycznej wywoływanej poprzez promieniowanie UV. Pozwalają uzyskać lepsze nasycenie odcieni i poprawić kontrast fotografii, zwłaszcza przy słonecznej pogodzie. Są również wspaniałym zabezpieczeniem obiektywu przed czynnikami zewnętrznymi. Chronią jego przednią soczewkę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Mogą być używane zarówno w fotografii kolorowej, jak i czarno-białej.

Filtry kolekcji HD wyposażone są w ultracienkie niskoprofilowe ramki, które uniemożliwiają winietowaniu w sytuacji korzystania z obiektywów o szczególnie szerokim polu widzenia. Szkło mocowane jest w nich pod wysokim ciśnieniem, co zapewnia precyzję a równocześnie wytrzymałość montażu.

Test wytrzymałości filtrów Hoya

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.