Menu

Hoya filtr UV Fusion Antistatic M:55

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 55 mm
  • Rodzaj UV 

Opis

Filtr UV absorbuje promieniowanie ultrafioletowe, prowadzące często do pogorszenia ostrości i kontrastu fotografii wykonywanych w terenie.
Filtr rekomendowany jest dodatkowo jako stała ochrona przedniej soczewki przed kurzem, piaskiem, zarysowaniem i innymi uszkodzeniami. Jest to uniwersalny filtr zarówno w fotografii barwnej jak i czarno-białej.

Nowa linia filtrów Hoya – FUSION ANTISTATIC jest wynikiem połączenia funkcjonalności linii Pro1 Digital oraz nowej technice powłok antystatycznych. Przeznaczona jest do pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych i w środowisku o wysokim stopniu zakurzenia i zapylenia. Ma wyjątkową cechę wyróżniającą ją spośród wszystkich filtrów przystępnych na rynku – antystatyczną powłokę ochronną ANTISTATIC, która stanowi naturalną barierę broniącą powierzchnię filtra przed kroplami wody, kurzem, drobnymi pyłkami czy odciskami palców. Dzięki niej utrzymanie filtra w czystości jest istotnie prostsze i nie wymaga wykorzystywania dodatkowych środków do konserwacji optyki.

warstwa ANTISTATIC jest niepodatna na działanie wody, zaplamienia i tłuste zabrudzenia, których usunięcie z powierzchni innych filtrów może być kłopotliwe. Warto zwrócić uwagę,zaimplementowana powłoka jest wizualnie neutralna, zarówno pod względem kolorowym jak i pracy pod światło.

Filtry Hoya FUSION ANTISTATIC tworzone są w pełni w Japonii, w oparciu o precyzyjny cykl ręcznego doboru i przetworzenia krzemianów, które w początkowym etapie procesu produkcji najpierw zostają stopione a następnie zmieszane ze sobą dla wytworzenia najwyższej jakości szkła optycznego. W późniejszym etapie ze szczególną ostrożnością i precyzją nanoszona jest 18-warstwowa, antyrefleksyjna i antystatyczna warstwa Super Multi Coating redukująca i eliminująca wszelkie odbicia i flary z powierzchni filtra, gwarantując przy tym transmisję światła na poziomie 99,8%. Dlatego właśnie używanie filtrów Hoya gwarantuje całkowitą neutralność kolorystyczną, a także wysoki kontrast na fotografiach i filmach.

W konstrukcji wszelkich filtrów z linii FUSION ANTISTATIC wykorzystano lekką, jednoczęściową i niskoprofilową oprawkę aluminiową, która zapobiega winietowaniu w trakcie pracy z szerokokątnymi obiektywami.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.