Menu

Hoya Fusion Antistatic CIR-PL

Cechy produktu

  • Producent Hoya 

Opis

Filtry polaryzacyjne sprawnie eliminują niepożądane odblaski z powierzchni niemetalicznych, takich, jak szkło czy woda, rozszerzając w ten sposób nasycenie barw i podnosząc kontrast na fotografiach. Pozwala to np. Wykonać zdjęcie przedmiotu znajdującego się za szybą albo pod powierzchnią wody. W fotografii barwnej stanowią jedyne rozwiązanie zezwalające uzyskać intensywny błękit nieba oraz wyraziste białe obłoki. Dodatkowo przez zlikwidowanie niewielkich odblasków światła na liściach i trawie zapewniają na zdjęciach intensywną, "soczystą" zieleń. Intensywność działania filtra polaryzacyjnego reguluje się obracając ruchomym pierścieniem i zmieniając w ten sposób płaszczyznę polaryzacji.

Nowa seria filtrów Hoya – FUSION ANTISTATIC jest rezultatem połączenia funkcjonalności linii Pro1 Digital oraz nowej technologii powłok antystatycznych. Asygnowana jest do pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych i w środowisku o wysokim stopniu zakurzenia i zapylenia. Ma nieszablonową cechę podkreślającą ją spośród wszystkich filtrów dostępnych na rynku – antystatyczną powłokę ochronną ANTISTATIC, która stanowi naturalną barierę broniącą powierzchnię filtra przed kroplami wody, kurzem, nieznacznymi pyłkami czy odciskami palców. Dzięki niej utrzymanie filtra w czystości jest istotnie prostsze i nie wymaga stosowania dodatkowych środków do konserwacji optyki.

warstwa ANTISTATIC jest wytrzymała na działanie wody, zaplamienia i tłuste zabrudzenia, których usunięcie z powierzchni innych filtrów może być kłopotliwe. Warto zwrócić uwagę,zastosowana powłoka jest optycznie neutralna, równocześnie pod względem barwnym jak i pracy pod światło.

Filtry Hoya FUSION ANTISTATIC tworzone są całkowicie w Japonii, w oparciu o precyzyjny cykl ręcznego doboru i przetworzenia krzemianów, które w początkowym etapie procesu produkcji najpierw zostają stopione a następnie zmieszane ze sobą dla wytworzenia najwyższej jakości szkła optycznego. W późniejszym etapie ze szczególną ostrożnością i precyzją nanoszona jest 18-warstwowa, antyrefleksyjna i antystatyczna warstwa Super Multi Coating redukująca i eliminująca wszelkie odbicia i flary z powierzchni filtra, zapewniając przy tym transmisję światła na poziomie 99,8%. Dlatego właśnie użytkowanie filtrów Hoya gwarantuje całkowitą neutralność kolorystyczną oraz wysoki kontrast na fotografiach i filmach.

W konstrukcji wszystkich filtrów z kolekcji FUSION ANTISTATIC wykorzystano lekką, jednoczęściową i niskoprofilową oprawkę aluminiową, która uniemożliwia winietowaniu w trakcie pracy z szerokokątnymi obiektywami.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.