Menu

Hoya Fusion Antistatic filter

Cechy produktu

  • Producent Hoya 

Opis

Filtry polaryzacyjne skutecznie eliminują niechciane odblaski z powierzchni niemetalicznych, takich, jak szkło czy woda, rozszerzając w ten sposób nasycenie kolorów i podnosząc kontrast na fotografiach. Pozwala to np. Wykonać zdjęcie przedmiotu znajdującego się za szybą albo pod powierzchnią wody. W fotografii barwnej stanowią jedyne rozwiązanie zezwalające uzyskać intensywny błękit nieba, a także wyraziste białe obłoki. W dodatku przez zlikwidowanie niepokaźnych odblasków światła na liściach i trawie zapewniają na zdjęciach intensywną, "soczystą" zieleń. Intensywność działania filtra polaryzacyjnego reguluje się obracając ruchomym pierścieniem i zmieniając w ten sposób płaszczyznę polaryzacji.

Nowa seria filtrów Hoya – FUSION ANTISTATIC jest efektem połączenia funkcjonalności linii Pro1 Digital oraz nowej technologii powłok antystatycznych. Dedykowana jest do pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych i w środowisku o wysokim stopniu zakurzenia i zapylenia. Ma unikatową cechę eksponującą ją spomiędzy wszelkich filtrów dostępnych na rynku – antystatyczną powłokę ochronną ANTISTATIC, która stanowi naturalną barierę chroniącą powierzchnię filtra przed kroplami wody, kurzem, nieznacznymi pyłkami czy odciskami palców. Dzięki niej utrzymanie filtra w czystości jest widocznie prostsze i nie wymaga wykorzystywania dodatkowych środków do konserwacji optyki.

warstwa ANTISTATIC jest odporna na działanie wody, zaplamienia i tłuste zabrudzenia, których usunięcie z powierzchni innych filtrów może być kłopotliwe. Warto zwrócić uwagę,zastosowana powłoka jest optycznie neutralna, zarówno pod względem barwnym jak i pracy pod światło.

Filtry Hoya FUSION ANTISTATIC wytworzone są kompletnie w Japonii, w oparciu o dokładny proces ręcznego doboru i przetworzenia krzemianów, które w początkowym etapie procesu produkcji najpierw zostają stopione a następnie zmieszane ze sobą dla wytworzenia najwyższej jakości szkła optycznego. W późniejszym etapie ze szczególną ostrożnością i precyzją nanoszona jest 18-warstwowa, antyrefleksyjna i antystatyczna warstwa Super Multi Coating redukująca i eliminująca wszelkie odbicia i flary z powierzchni filtra, gwarantując przy tym transmisję światła na poziomie 99,8%. Dlatego właśnie użytkowanie filtrów Hoya zapewnia całkowitą neutralność kolorystyczną oraz wysoki kontrast na fotografiach i filmach.

W konstrukcji wszelkich filtrów z kolekcji FUSION ANTISTATIC wykorzystano lekką, jednoczęściową i niskoprofilową oprawkę aluminiową, która uniemożliwia winietowaniu podczas pracy z szerokokątnymi obiektywami.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.