Menu

Hoya Fusion Antistatic filter

Cechy produktu

  • Producent Hoya 

Opis

towar pochodzi z regulaminowego zwrotu. Filtr jest w pełni wartościowy - nie nosi śladów stosowania. Pudełko nie posiada plomb.

Filtry polaryzacyjne sprawnie eliminują niepożądane odblaski z powierzchni niemetalicznych, takich, jak szkło czy woda, powiększając w ten sposób nasycenie kolorów i podnosząc kontrast na fotografiach. Pozwala to np. Wykonać zdjęcie przedmiotu znajdującego się za szybą lub pod powierzchnią wody. W fotografii barwnej stanowią jedyne rozwiązanie zezwalające uzyskać intensywny błękit nieba i wyraziste białe obłoki. W dodatku przez zlikwidowanie niewielkich odblasków światła na liściach i trawie gwarantują na zdjęciach intensywną, "soczystą" zieleń. Intensywność działania filtra polaryzacyjnego reguluje się obracając ruchomym pierścieniem i zmieniając w ten sposób płaszczyznę polaryzacji.

Nowa seria filtrów Hoya – FUSION ANTISTATIC jest rezultatem połączenia funkcjonalności linii Pro1 Digital i nowej technologii powłok antystatycznych. Dedykowana jest do pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych i w środowisku o wysokim stopniu zakurzenia i zapylenia. Ma unikatową cechę eksponującą ją spomiędzy wszelkich filtrów przystępnych na rynku – antystatyczną powłokę ochronną ANTISTATIC, która stanowi naturalną barierę chroniącą powierzchnię filtra przed kroplami wody, kurzem, niewielkimi pyłkami czy odciskami palców. Dzięki niej utrzymanie filtra w czystości jest widocznie prostsze i nie wymaga użytkowania dodatkowych środków do konserwacji optyki.

powłoka ANTISTATIC jest oporna na działanie wody, zaplamienia i tłuste zabrudzenia, których usunięcie z powierzchni innych filtrów może być kłopotliwe. Warto zwrócić uwagę,zaimplementowana powłoka jest optycznie neutralna, równocześnie pod względem kolorowym jak i pracy pod światło.

Filtry Hoya FUSION ANTISTATIC wykonane są w pełni w Japonii, w oparciu o skrupulatny proces ręcznego doboru i przetworzenia krzemianów, które w początkowym etapie cyklu produkcji najpierw zostają stopione a następnie zmieszane ze sobą dla wytworzenia najwyższej jakości szkła optycznego. W późniejszym etapie ze szczególną ostrożnością i precyzją nanoszona jest 18-warstwowa, antyrefleksyjna i antystatyczna warstwa Super Multi Coating redukująca i eliminująca wszelkie odbicia i flary z powierzchni filtra, gwarantując przy tym transmisję światła na poziomie 99,8%. Dlatego właśnie używanie filtrów Hoya zagwarantuje całkowitą neutralność kolorystyczną, a także wysoki kontrast na fotografiach i filmach.

W konstrukcji wszelkich filtrów z serii FUSION ANTISTATIC wykorzystano lekką, jednoczęściową i niskoprofilową oprawkę aluminiową, która uniemożliwia winietowaniu w trakcie pracy z szerokokątnymi obiektywami.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.