Menu

Hoya HD UV

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Rodzaj UV 

Opis

Filtr Hoya HD UV to najnowsza i najmocniej progresywna technologicznie kolekcja filtrów UV firmy Hoya przeznaczona dla wymagających użytkowników. Zastosowano w niej specjalny typ szkła o wysokiej gęstości, które dokładnie odcina niechciane w fotografii promieniowanie UV. Powierzchnia szkła została chemicznie utwardzona, co zapewniło jej aż czterokrotnie większą niepodatność na pęknięcia i zarysowania aniżeli zwykłe szkło optyczne.

W filtrach serii HD użyte zostały 8-warstwowe powłoki antyrefleksyjne po obu stronach filtra najnowszej generacji odznaczające się powiększoną wytrzymałością na wodę, tłuste plamy i zarysowania. Dzięki temu utrzymanie ich w czystości jest łatwiejsze w sytuacji innych filtrów. Nowe powłoki średni współczynnik transmisji światła na poziomie 99.35% w zakresie od 400 do 700nm, czyli w całym spektrum światła widzialnego. Eliminują tym samym niepożądane odblaski od powierzchni szkła i minimalizują straty światła docierającego do materiału światłoczułego.

Filtry UV z kolekcji Hoya HD używane są w fotografii w celu eliminacji dominanty kolorystycznej powodowanej poprzez promieniowanie UV. Pozwalają uzyskać lepsze nasycenie kolorów i poprawić kontrast zdjęć, zwłaszcza przy słonecznej pogodzie. Są też idealnym zabezpieczeniem obiektywu przed czynnikami zewnętrznymi. Bronią jego przednią soczewkę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Mogą być stosowane równocześnie w fotografii kolorowej, jak i czarno-białej.

Filtry kolekcji HD wyposażone są w ultracienkie niskoprofilowe ramki, które uniemożliwiają winietowaniu w przypadku korzystania z obiektywów o wyjątkowo szerokim polu widzenia. Szkło mocowane jest w nich pod wysokim ciśnieniem, co zapewnia precyzję a równocześnie trwałość montażu.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.