Menu

Hoya PROND64 filter

Cechy produktu

  • Producent Hoya 

Opis

PROND 64 to aktualnie najmocniej zaawansowane technologicznie filtry szare dostępne na rynku. Do ich produkcji wykorzystano nowatorską metodę polegającą na obustronnym pokryciu filtra warstwą antyrefleksyjną ACCU-ND. Zagwarantuje to, iż rejestrowany obraz wiernie zachowuje kolorystykę. Filtry asygnowane są nie tylko dla fotografów – nieprzeciętnie sprawdzą się również na rynku video HDSLR.

Filtr Hoya PROND 64 redukuje liczba światła docierającego do matrycy o 6 działek przysłony. Wysoka jakość szkła optycznego filtrów kolekcji PROND w połączeniu z technologią ACCU-ND zapewnia wyjątkowy komfort użytkownikom – równocześnie fotografom, jak i operatorom kamery video. W trakcie rejestracji fotografii w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych, wymagających zastosowania filtrów o różnorodnym stopniu przepuszczalności, nie trzeba korygować balansu bieli w aparacie ani stosować uzupełniającej obróbki cyfrowej fotografii i filmów, by skorygować barwy obrazu, co nieraz zdarza się przy użyciu tańszych filtrów szarych innej produkcji.

Filtry serii PROND mają dużo zastosowań. Pozwalają wydłużyć czas ekspozycji, gdy nie jest osiągalne mocniejsze przymknięcie przysłony albo zmniejszenie czułości ISO. W słoneczny dzień umożliwiają uzyskanie minimalnej głębi ostrości przy użyciu jasnych obiektywów,co ma szczególne znaczenie w fotografii portretowej i w filmie.

ułatwiają także dostosowanie ekspozycji w kamerach filmowych, w których czas naświetlania nie może być luźno regulowany. Pozwalają w interesujący sposób uchwycić ruch na zdjęciu, idealnie nadając się do fotografowania wodospadów i innych naturalnych scenerii.

Filtry linii PROND mają cienką aluminiową oprawkę typu Low Profile Frame. Pozwala to uniknąć zjawiska winietowania. Filtry mogą współpracować nawet z obiektywami super szerokokątnymi.
  • Producent: Hoya (Made in Japan)
  • Średnica filtra: 49mm
  • Grubość oprawy: 5,5mm
  • Transmisja światła: 1,56%

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.