Menu

Hoya UV & IR Cut

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Rodzaj UV 

Opis

Hoya UV & IR Cut to specjalny typ filtra blokującego promieniowanie podczerwone (IR) o długości fali powyżej 700 nm i promieniowanie ultrafioletowe (UV) o długości fali poniżej 390 nm, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej transmisji światła widzialnego.

Filtr UV & IR asygnowany jest do aparatów i kamer wyposażonych w przetworniki obrazu CCD lub CMOS o pokaźnej czułości na ultrafiolet i podczerwień, która wpływa na zaburzenie barw i spadek kontrastu rejestrowanego obrazu. Możepowodować wyraźny spadek ostrości i zaszumienie. Dzięki zaimplementowaniu filtru Hoya UV & IR Cut promieniowanie ultrafioletowe i podczerwone zostaje odcięte, co pozwala uzyskać transparentny i pełen naturalnych odcieni obraz równocześnie w fotografii, jak i filmie. Filtry UV & IR Cut można też stosować w tradycyjnej fotografii analogowej, zwłaszcza w warunkach silnego nasłonecznienia, kiedy natężenie promieniowania podczerwonego jest szczególnie wysokie.

w wytwarzaniu filtra użytkowana jest specjalna technologia polegająca na pokrywaniu szkła optycznego kolejnymi warstwami blokującymi promienie ultrafioletowe i podczerwone o ściśle określonych zakresach długości fali. Dzięki temu do matrycy aparatu i kamery dociera wyłącznie widzialna część promieniowania elektromagnetycznego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.