Menu

Zestaw filtrów Hoya 43mm UV(C) + CPL + NDx8 + Saszetka

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 43 mm
  • Rodzaj UV 

Opis

zestaw filtrów Hoya Digital Kit II o średnicy 43mm mieści:

komplet gromadzi trzy uniwersalne, nakręcane filtry koliste, które są stosowane podczas fotografowania: UV, polaryzacyjny, a także pełny szary Ndx8. Filtry znamionują się wysoką jakością wykonania, z której słynie firma Hoya. Przeznaczone dla amatorów i profesjonalistów. Dodatkowo komplet jest w niezwykle niebanalnej cenie i wychodzi dobrzej niżeli zakup filtrów osobno.

Filtr Hoya UV HMC

Filtr UV zwiększa transmisję światła, a także absorbuje prawie cały zakres promieniowania ultrafioletowego, które może powodować efekt zamglenia i utraty ostrości stanowczo widoczny w trakcie wykonywania zdjęć w górach lub nad morzem. Filtr UV zapewnia czysty i ostry obraz bez wpływania na kolorystykę, co przystępne łączenie z innymi filtrami. Nadzwyczajnie się sprawdzi także jako ochrona soczewki obiektywu przed kurzem czy zarysowaniami, co iż może być zamocowany na stałe.

Hoya UV HMC ma 6 powłok przeciwodblaskowych po obu stronach filtra. Został wykonany z najwyższej jakości szkła hartowanego. Filtr ma także wąską oprawkę (4mm) co obniża ryzyko winietowania w trakcie pracy z obiektywami szerokokątnymi. W dodatku oprawka ma gwinty po obu stronach co pozwala na montaż dekielków czy innych filtrów. Wielowarstwowe powłoki HMC pomagają jeszcze obniżyć odblaski i odbicia na powierzchni filtra, zapewniając pokaźniejszy kontrast i wierność kolorów.

Filtr polaryzacyjny Hoya Slim

Filtr polaryzacyjny pomaga zredukować odbicia i odblaski z powierzchni niemetalicznych takich, jak szkło czy woda przez przefiltrowanie światła spolaryzowanego. Daje to możliwość np. Sfotografowania tego, co dzieje się pod powierzchnią wody, za szybą czy uzyskanie jednolicie ciemnej tafli morza pozbawionej odblasków nawet w słoneczny dzień. Filtr polaryzacyjny usuwa także zamglenie w odległych krajobrazach, zagwarantuje bardziej nasycone, żywe kolory wzmacniając intensywność błękitu nieba i zieleni -trawy, drzewa.

Współczynnik polaryzacji zmienia się w zależności od stopnia rotacji filtra, a także położenia względem słońca, a najsilniejszy efekt można uzyskać przy zaimplementowaniu pod kątem 90 do padania promieni słonecznych. Filtr Hoya Slim posiada specjalną, cienką oprawkę, która niweluje ryzyko winietowania przy obiektywach szerokokątnych i zagwarantuje swobodną regulacje stopnia polaryzacji. Posiada także powłoki antyrefleksyjne poprawiające transmisje światła i kontrast na zdjęciach.

Filtr szary Hoya NDx8

To wysokiej jakości filtr neutralnie szary, który ogranicza ilość światła o 3 stopnie przysłony. Obie powierzchnie filtra zostały pokryte powłokami antyrefleksyjnymi, które chronią przed niepożądanymi odblaskami i pozwalają zachować wysoką transmisję światła co ma pozytywny wpływ na kontrast i nasycenie kolorów.

Filtry szare znane jako filtry ND, blokują pełne widmo światła widzialnego równocześnie pozostawiając naturalne odcienie. Są używane do redukcji światła wpadającego przez obiektyw aparatu, dając kontrolę nad czasem naświetlania i głębią ostrości bez wywoływania zmian w kolorystyce i kontraście fotografie. Dzięki możliwości dłuższego czasu naświetlania filtry te pozwalają uzyskać interesujące efekty rozmycia chmur na niebie, płynącej wody w wodospadzie, doskonale gładziutkiej powierzchni morza czy uchwycie smugi światła przejeżdzającego pociągu. Filtry szare są także bardzo {pomocn|przydatn)e w celu uniknięcia nadekspozycji.

Filtry wchodzące w skład zestawu Hoya Digital Kit v2. Posiadają lekką i wąską oprawkę, dzięki, której współpracują bez winietowania z obiektywami szerokokątnymi.

Zestawy dostępnę są w średnicach od 37mm do 82mm.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.