Menu

Zestaw filtrów Hoya 55mm UV(C) + CPL + NDx8 + Saszetka

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 55 mm
  • Rodzaj UV 

Opis

komplet filtrów Hoya Digital Kit II o średnicy 55mm zawiera:

komplet mieści trzy uniwersalne, nakręcane filtry krągłe, które są użytkowane w trakcie fotografowania: UV, polaryzacyjny oraz pełny szary Ndx8. Filtry cechują się wysoką jakością wykonania, z której słynie producent Hoya. Asygnowane dla amatorów oraz profesjonalistów. Na dodatek komplet jest w bardzo ciekawej cenie i wychodzi korzystniej aniżeli zakup filtrów osobno.

Filtr Hoya UV HMC

Filtr UV rozszerza transmisję światła i absorbuje prawie cały zakres promieniowania ultrafioletowego, które może wywoływać efekt zamglenia i utraty ostrości bardzo widoczny podczas realizowania zdjęć w górach albo nad morzem. Filtr UV gwarantuje czysty i ostry obraz bez wpływania na kolorystykę, co przystępne łączenie z innymi filtrami. Wyśmienicie się sprawdzi także jako ochrona soczewki obiektywu przed kurzem czy zarysowaniami, co że może być zamocowany na stałe.

Hoya UV HMC ma 6 powłok przeciwodblaskowych po obu stronach filtra. Został wytworzony z najwyższej jakości szkła hartowanego. Filtr ma także wąską oprawkę (4mm) co zniża ryzyko winietowania w trakcie pracy z obiektywami szerokokątnymi. Ponadto oprawka ma gwinty po obu stronach co umożliwia montaż dekielków czy innych filtrów. Wielowarstwowe powłoki HMC pomagają też zniżyć odblaski i odbicia na powierzchni filtra, gwarantując większy kontrast i wierność odcieni.

Filtr polaryzacyjny Hoya Slim

Filtr polaryzacyjny pomaga zredukować odbicia i odblaski z powierzchni niemetalicznych takich, jak szkło czy woda poprzez odfiltrowanie światła spolaryzowanego. Daje to możliwość np. Sfotografowania tego, co dzieje się pod powierzchnią wody, za szybą czy uzyskanie jednolicie ciemnej tafli morza pozbawionej odblasków choćby w słoneczny dzień. Filtr polaryzacyjny eliminuje także zamglenie w odległych krajobrazach, gwarantuje bardziej nasycone, żywe kolory wzmacniając intensywność błękitu nieba, a także zieleni -trawy, drzewa.

Współczynnik polaryzacji zmienia się w zależności od stopnia rotacji filtra, a także położenia względem słońca, a najsilniejszy efekt można uzyskać przy zaimplementowaniu pod kątem 90 do padania promieni słonecznych. Filtr Hoya Slim posiada specjalną, cienką oprawkę, która niweluje ryzyko winietowania przy obiektywach szerokokątnych oraz zagwarantuje luźną regulacje stopnia polaryzacji. Posiada także powłoki antyrefleksyjne ulepszające transmisje światła i kontrast na zdjęciach.

Filtr szary Hoya NDx8

To wysokiej jakości filtr neutralnie szary, który ogranicza liczba światła o 3 stopnie przysłony. Obie powierzchnie filtra zostały pokryte powłokami antyrefleksyjnymi, które chronią przed niepożądanymi odblaskami i pozwalają zachować wysoką transmisję światła co ma pozytywny wpływ na kontrast i nasycenie kolorów.

Filtry szare znane jako filtry ND, blokują pełne widmo światła widzialnego równocześnie pozostawiając naturalne kolory. Są wykorzystywane do redukcji światła wpadającego przez obiektyw aparatu, dając kontrolę nad czasem naświetlania i głębią ostrości bez powodowania zmian w kolorystyce i kontraście zdjęcia. Dzięki możliwości dłuższego czasu naświetlania filtry te pozwalają uzyskać niebanalne efekty rozmycia chmur na niebie, płynącej wody w wodospadzie, świetnie gładziutkiej powierzchni morza czy uchwycie smugi światła przejeżdzającego pociągu. Filtry szare są także wyjątkowo {pomocn|przydatn)e w celu uniknięcia nadekspozycji.

Filtry wchodzące w skład zestawu Hoya Digital Kit v2. Posiadają lekką i wąską oprawkę, dzięki, której współpracują bez winietowania z obiektywami szerokokątnymi.

Zestawy dostępne są w średnicach:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.