Menu

Zestaw filtrów Hoya 62mm UV(C) + CPL + NDx8 + Saszetka

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 62 mm
  • Rodzaj UV 

Opis

zestaw filtrów Hoya Digital Kit II o średnicy 62mm mieści:

zestaw gromadzi trzy uniwersalne, nakręcane filtry okrągłe, które są używane w trakcie fotografowania: UV, polaryzacyjny i pełny szary Ndx8. Filtry charakteryzują się wysoką jakością wykonania, z której słynie producent Hoya. Dedykowane dla amatorów, a także profesjonalistów. W dodatku komplet jest w szczególnie ciekawej cenie i wychodzi należyciej aniżeli zakup filtrów osobno.

Filtr Hoya UV HMC

Filtr UV zwiększa transmisję światła oraz absorbuje prawie cały zakres promieniowania ultrafioletowego, które może wywoływać efekt zamglenia i utraty ostrości niezwykle widoczny w trakcie realizowania fotografii w górach lub nad morzem. Filtr UV zagwarantuje czysty i ostry obraz bez wpływania na kolorystykę, co nieskomplikowane łączenie z innymi filtrami. Rewelacyjnie się sprawdzi także jako ochrona soczewki obiektywu przed kurzem czy zarysowaniami, co iż może być zamocowany na stałe.

Hoya UV HMC ma 6 powłok przeciwodblaskowych po obu stronach filtra. Został stworzony z najwyższej jakości szkła hartowanego. Filtr ma także wąską oprawkę (4mm) co zmniejsza ryzyko winietowania w trakcie pracy z obiektywami szerokokątnymi. Ponadto oprawka ma gwinty po obu stronach co zezwala na montaż dekielków czy innych filtrów. Wielowarstwowe powłoki HMC pomagają także obniżyć odblaski i odbicia na powierzchni filtra, gwarantując większy kontrast i wierność odcieni.

Filtr polaryzacyjny Hoya Slim

Filtr polaryzacyjny pomaga zredukować odbicia i odblaski z powierzchni niemetalicznych takich, jak szkło czy woda poprzez filtrowanie światła spolaryzowanego. Daje to możliwość np. Sfotografowania tego, co dzieje się pod powierzchnią wody, za szybą czy uzyskanie jednolicie ciemnej tafli morza pozbawionej odblasków nawet w słoneczny dzień. Filtr polaryzacyjny usuwa także zamglenie w odległych krajobrazach, zapewnia bardziej nasycone, żywe kolory wzmacniając intensywność błękitu nieba, a także zieleni -trawy, drzewa.

Współczynnik polaryzacji zmienia się w zależności od stopnia rotacji filtra, a także położenia względem słońca, a najsilniejszy efekt można uzyskać przy zaimplementowaniu pod kątem 90 do padania promieni słonecznych. Filtr Hoya Slim ma specjalną, cienką oprawkę, która niweluje ryzyko winietowania przy obiektywach szerokokątnych oraz zagwarantuje luźną regulacje stopnia polaryzacji. Ma także powłoki antyrefleksyjne poprawiające transmisje światła i kontrast na zdjęciach.

Filtr szary Hoya NDx8

To wysokiej jakości filtr neutralnie szary, który ogranicza liczba światła o 3 poziomy przysłony. Obie powierzchnie filtra zostały pokryte warstwami antyrefleksyjnymi, które bronią przed niepożądanymi odblaskami, a także pozwalają zachować wysoką transmisję światła co ma pozytywny wpływ na kontrast i nasycenie odcieni.

Filtry szare znane jako filtry ND, blokują pełne widmo światła widzialnego jednocześnie pozostawiając naturalne barwy. Są stosowane do redukcji światła wpadającego przez obiektyw aparatu, dając kontrolę nad czasem naświetlania i głębią ostrości bez wywoływania zmian w kolorystyce i kontraście fotografie. Dzięki możliwości dłuższego czasu naświetlania filtry te pozwalają uzyskać niebanalne efekty rozmycia chmur na niebie, płynącej wody w wodospadzie, idealnie przygładzonej powierzchni morza czy uchwycie smugi światła przejeżdzającego pociągu. Filtry szare są także bardzo {pomocn|przydatn)e w celu uniknięcia nadekspozycji.

Filtry wchodzące w skład zestawu Hoya Digital Kit v2. Posiadają lekką i wąską oprawkę, dzięki, której współpracują bez winietowania z obiektywami szerokokątnymi.

Zestawy dostępnę są w średnicach od 37mm do 82mm.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.