Menu

Zestaw filtrów Hoya 67mm UV(C) + CPL + NDx8 + Saszetka

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 67 mm
  • Rodzaj UV 

Opis

komplet filtrów Hoya Digital Kit II o średnicy 67mm mieści:

pakiet gromadzi trzy uniwersalne, nakręcane filtry koliste, które są stosowane w trakcie fotografowania: UV, polaryzacyjny oraz pełny szary Ndx8. Filtry znamionują się wysoką jakością wykonania, z której słynie producent Hoya. Asygnowane dla amatorów, a także profesjonalistów. Na dodatek zestaw jest w bardzo niebanalnej cenie i wychodzi prawidłowoj niżeli zakup filtrów osobno.

Filtr Hoya UV HMC

Filtr UV rozszerza transmisję światła i absorbuje prawie cały zakres promieniowania ultrafioletowego, które może powodować efekt zamglenia i utraty ostrości stanowczo widoczny podczas wykonywania fotografii w górach lub nad morzem. Filtr UV zapewnia czysty i ostry obraz bez wpływania na kolorystykę, co łatwe łączenie z innymi filtrami. Wspaniale się sprawdzi także jako ochrona soczewki obiektywu przed kurzem czy zarysowaniami, co że może być zamocowany na stałe.

Hoya UV HMC posiada 6 powłok przeciwodblaskowych po obu stronach filtra. Został wyprodukowany z najwyższej jakości szkła hartowanego. Filtr ma także wąską oprawkę (4mm) co ogranicza ryzyko winietowania w trakcie pracy z obiektywami szerokokątnymi. Na dodatek oprawka ma gwinty po obu stronach co umożliwia montaż dekielków czy innych filtrów. Wielowarstwowe powłoki HMC pomagają także obniżyć odblaski i odbicia na powierzchni filtra, gwarantując pokaźniejszy kontrast i wierność odcieni.

Filtr polaryzacyjny Hoya Slim

Filtr polaryzacyjny pomaga zredukować odbicia i odblaski z powierzchni niemetalicznych takich, jak szkło czy woda przez przefiltrowanie światła spolaryzowanego. Daje to możliwość np. Sfotografowania tego, co dzieje się pod powierzchnią wody, za szybą czy uzyskanie jednolicie ciemnej tafli morza pozbawionej odblasków choćby w słoneczny dzień. Filtr polaryzacyjny eliminuje także zamglenie w odległych krajobrazach, zapewnia bardziej nasycone, żywe barwy wzmacniając intensywność błękitu nieba, a także zieleni -trawy, drzewa.

Współczynnik polaryzacji zmienia się w zależności od stopnia rotacji filtra i położenia względem słońca, a najsilniejszy efekt można uzyskać przy zaimplementowaniu pod kątem 90 do padania promieni słonecznych. Filtr Hoya Slim ma specjalną, cienką oprawkę, która niweluje ryzyko winietowania przy obiektywach szerokokątnych i zagwarantuje swobodną regulacje stopnia polaryzacji. Posiada także powłoki antyrefleksyjne udoskonalające transmisje światła i kontrast na zdjęciach.

Filtr szary Hoya NDx8

To wysokiej jakości filtr neutralnie szary, który ogranicza ilość światła o 3 poziomy przysłony. Obie powierzchnie filtra zostały pokryte warstwami antyrefleksyjnymi, które chronią przed niepożądanymi odblaskami i pozwalają zachować wysoką transmisję światła co ma pozytywny wpływ na kontrast i nasycenie barw.

Filtry szare znane jako filtry ND, blokują pełne widmo światła widzialnego jednocześnie pozostawiając naturalne odcienie. Są używane do redukcji światła wpadającego przez obiektyw aparatu, dając kontrolę nad czasem naświetlania i głębią ostrości bez wywoływania zmian w kolorystyce i kontraście fotografie. Dzięki możliwości dłuższego czasu naświetlania filtry te pozwalają uzyskać atrakcyjne efekty rozmycia chmur na niebie, płynącej wody w wodospadzie, świetnie gładziutkiej powierzchni morza czy uchwycie smugi światła przejeżdzającego pociągu. Filtry szare są także szczególnie {pomocn|przydatn)e w celu uniknięcia nadekspozycji.

Filtry wchodzące w skład zestawu Hoya Digital Kit v2. Posiadają lekką i wąską oprawkę, dzięki, której współpracują bez winietowania z obiektywami szerokokątnymi.

Zestawy dostępnę są w średnicach od 37mm do 82mm.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.