Menu

Zestaw filtrów Hoya 77mm UV(C) + CPL + NDx8 + Saszetka

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 77 mm
  • Rodzaj UV 

Opis

zestaw filtrów Hoya Digital Kit II o średnicy 77mm mieści:

zestaw posiada trzy uniwersalne, nakręcane filtry koliste, które są stosowane podczas fotografowania: UV, polaryzacyjny i pełny szary Ndx8. Filtry charakteryzują się wysoką jakością wykonania, z której słynie producent Hoya. Dedykowane dla amatorów i profesjonalistów. Na dodatek komplet jest w nad wyraz interesującej cenie i wychodzi dobrzej aniżeli zakup filtrów osobno.

Filtr Hoya UV HMC

Filtr UV rozszerza transmisję światła i absorbuje prawie cały zakres promieniowania ultrafioletowego, które może powodować efekt zamglenia i utraty ostrości niezwykle widoczny w trakcie realizowania fotografii w górach albo nad morzem. Filtr UV gwarantuje czysty i ostry obraz bez wpływania na kolorystykę, co nieskomplikowane łączenie z innymi filtrami. Znakomicie się sprawdzi także jako ochrona soczewki obiektywu przed kurzem czy zarysowaniami, co że może być zamocowany na stałe.

Hoya UV HMC ma 6 powłok przeciwodblaskowych po obu stronach filtra. Został wytworzony z najwyższej jakości szkła hartowanego. Filtr ma także wąską oprawkę (4mm) co ogranicza ryzyko winietowania w trakcie pracy z obiektywami szerokokątnymi. Ponadto oprawka ma gwinty po obu stronach co umożliwia montaż dekielków czy innych filtrów. Wielowarstwowe powłoki HMC pomagają na dodatek ograniczyć odblaski i odbicia na powierzchni filtra, gwarantując pokaźniejszy kontrast i wierność barw.

Filtr polaryzacyjny Hoya Slim

Filtr polaryzacyjny pomaga zredukować odbicia i odblaski z powierzchni niemetalicznych takich, jak szkło czy woda poprzez odfiltrowanie światła spolaryzowanego. Daje to możliwość np. Sfotografowania tego, co dzieje się pod powierzchnią wody, za szybą czy uzyskanie jednolicie ciemnej tafli morza pozbawionej odblasków choćby w słoneczny dzień. Filtr polaryzacyjny usuwa także zamglenie w odległych krajobrazach, gwarantuje bardziej nasycone, żywe barwy wzmacniając intensywność błękitu nieba, a także zieleni -trawy, drzewa.

Współczynnik polaryzacji zmienia się w zależności od stopnia rotacji filtra i położenia względem słońca, a najsilniejszy efekt można uzyskać przy zastosowaniu pod kątem 90 do padania promieni słonecznych. Filtr Hoya Slim ma specjalną, cienką oprawkę, która niweluje ryzyko winietowania przy obiektywach szerokokątnych oraz zagwarantuje luźną regulacje stopnia polaryzacji. Ma także powłoki antyrefleksyjne poprawiające transmisje światła i kontrast na zdjęciach.

Filtr szary Hoya NDx8

To wysokiej jakości filtr neutralnie szary, który ogranicza liczba światła o 3 poziomy przysłony. Obie powierzchnie filtra zostały pokryte warstwami antyrefleksyjnymi, które bronią przed niepożądanymi odblaskami, a także pozwalają zachować wysoką transmisję światła co ma pozytywny wpływ na kontrast i nasycenie barw.

Filtry szare znane jako filtry ND, blokują pełne widmo światła widzialnego równocześnie pozostawiając naturalne odcienie. Są używane do redukcji światła wpadającego przez obiektyw aparatu, dając kontrolę nad czasem naświetlania i głębią ostrości bez wywoływania zmian w kolorystyce i kontraście zdjęcia. Dzięki możliwości dłuższego czasu naświetlania filtry te pozwalają uzyskać ciekawe efekty rozmycia chmur na niebie, płynącej wody w wodospadzie, genialnie przygładzonej powierzchni morza czy uchwycie smugi światła przejeżdzającego pociągu. Filtry szare są także szczególnie {pomocn|przydatn)e w celu uniknięcia nadekspozycji.

Filtry wchodzące w skład zestawu Hoya Digital Kit v2. Posiadają lekką i wąską oprawkę, dzięki, której współpracują bez winietowania z obiektywami szerokokątnymi.

Zestawy dostępne są w średnicach:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.