Menu

Zestaw filtrów Hoya 82mm UV(C) + CPL + NDx8 + Saszetka

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 82 mm
  • Rodzaj UV 

Opis

pakiet filtrów Hoya Digital Kit II o średnicy 82mm zawiera:

zestaw mieści trzy uniwersalne, nakręcane filtry krągłe, które są używane podczas fotografowania: UV, polaryzacyjny oraz pełny szary Ndx8. Filtry cechują się wysoką jakością wykonania, z której słynie marka Hoya. Asygnowane dla amatorów, a także profesjonalistów. W dodatku pakiet jest w bardzo ciekawej cenie i wychodzi dobrzej aniżeli zakup filtrów osobno.

Filtr Hoya UV HMC

Filtr UV zwiększa transmisję światła i absorbuje prawie cały zakres promieniowania ultrafioletowego, które może wywoływać efekt zamglenia i utraty ostrości bardzo widoczny podczas wykonywania zdjęć w górach albo nad morzem. Filtr UV zagwarantuje czysty i ostry obraz bez wpływania na kolorystykę, co łatwe łączenie z innymi filtrami. Świetnie się sprawdzi także jako ochrona soczewki obiektywu przed kurzem czy zarysowaniami, co iż może być zamocowany na stałe.

Hoya UV HMC ma 6 powłok przeciwodblaskowych po obu stronach filtra. Został wykonany z najwyższej jakości szkła hartowanego. Filtr ma także wąską oprawkę (4mm) co obniża ryzyko winietowania w trakcie pracy z obiektywami szerokokątnymi. Ponadto oprawka ma gwinty po obu stronach co pozwala na montaż dekielków czy innych filtrów. Wielowarstwowe powłoki HMC pomagają również zniżyć odblaski i odbicia na powierzchni filtra, zapewniając pokaźniejszy kontrast i wierność barw.

Filtr polaryzacyjny Hoya Slim

Filtr polaryzacyjny pomaga zredukować odbicia i odblaski z powierzchni niemetalicznych takich, jak szkło czy woda przez oczyszczanie światła spolaryzowanego. Daje to możliwość np. Sfotografowania tego, co dzieje się pod powierzchnią wody, za szybą czy uzyskanie jednolicie ciemnej tafli morza pozbawionej odblasków nawet w słoneczny dzień. Filtr polaryzacyjny usuwa także zamglenie w odległych krajobrazach, zapewnia bardziej nasycone, żywe barwy wzmacniając intensywność błękitu nieba oraz zieleni -trawy, drzewa.

Współczynnik polaryzacji zmienia się w zależności od stopnia rotacji filtra, a także położenia względem słońca, a najsilniejszy efekt można uzyskać przy zastosowaniu pod kątem 90 do padania promieni słonecznych. Filtr Hoya Slim ma specjalną, cienką oprawkę, która niweluje ryzyko winietowania przy obiektywach szerokokątnych, a także zagwarantuje luźną regulacje stopnia polaryzacji. Posiada także powłoki antyrefleksyjne poprawiające transmisje światła i kontrast na zdjęciach.

Filtr szary Hoya NDx8

To wysokiej jakości filtr neutralnie szary, który ogranicza liczba światła o 3 poziomy przysłony. Obie powierzchnie filtra zostały pokryte warstwami antyrefleksyjnymi, które bronią przed niepożądanymi odblaskami oraz pozwalają zachować wysoką transmisję światła co ma pozytywny wpływ na kontrast i nasycenie kolorów.

Filtry szare znane jako filtry ND, blokują pełne widmo światła widzialnego równocześnie pozostawiając naturalne barwy. Są używane do redukcji światła wpadającego poprzez obiektyw aparatu, dając kontrolę nad czasem naświetlania i głębią ostrości bez wywoływania zmian w kolorystyce i kontraście zdjęcia. Dzięki możliwości dłuższego czasu naświetlania filtry te pozwalają uzyskać ciekawe efekty rozmycia chmur na niebie, płynącej wody w wodospadzie, perfekcyjnie gładkiej powierzchni morza czy uchwycie smugi światła przejeżdzającego pociągu. Filtry szare są także nad wyraz {pomocn|przydatn)e w celu uniknięcia nadekspozycji.

Filtry wchodzące w skład zestawu Hoya Digital Kit v2. Posiadają lekką i wąską oprawkę, dzięki, której współpracują bez winietowania z obiektywami szerokokątnymi.

Zestawy dostępnę są w średnicach od 37mm do 82mm.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.