Menu

SilentiumPC fotel komputerowy Gear EG450, czarny (SPG040)

Cechy produktu

  • Producent SilentiumPC 

Opis

SPC Gear EG450 BK to zaprojektowany pod kątem komfortu fotel o specyficznym, ergonomicznym profilu. Poszczególne segmenty oparcia podpierają ciało osoby siedzącej w kluczowych obszarach gwarantując właściwą pozycję, a także ponadprzeciętną wygodę. Szczególny, bo oddychający materiał w połączeniu z kanałami wentylacyjnymi zezwala na luźny przepływ ciepłego powietrza, co dodatkowo unosi komfort stosowania. EG450 BK to także specjalny zagłówek, który wskazuje ergonomiczną pozycję głowy w trakcie pracy czy zabawy przy komputerze.

Oparcie fotela SPC Gear EG450 BK składa się z 5 odrębnych segmentów, które podpierają w stosownych miejscach kręgosłup (szczególnie w części lędźwiowej) oraz łopatki osoby siedzącej. Wraz z dostosowywanym zagłówkiem, który wskazuje właściwe ułożenie głowy, wspomaga to utrzymywaniu poprawnej pozycji siedzącej. Uzupełnieniem jest oczywiście wygodne i płaskie siedzisko, które dobrane jest do osób o wzroście od 1,60 do 1,85 m.

Szczególną cechą fotela SPC Gear EG450 BK jest materiałowe obicie utrzymane w czarnej, wytwornej kolorystyce. Nawet logo producenta jest w takiej tonacji. Wysokiej jakości dzianina gwarantuje cyrkulację powietrza, co istotnie poprawia komfort stosowania stanowczo w gorące letnie dni. Na dodatek: materiał jest niezwykle błogi w dotyku. Pod nim skrywa się tłoczona na zimno pianka, która dopasowuje się do użytkownika, ale nie ugniata się pod jego ciężarem.

SPC Gear EG450 BK proponuje spory zakres regulacji,związać go do jednostkowych potrzeb. Wysokość siedziska ustawia się w zakresie od 400 do 460 mm, podłokietniki można regulować w pionie (góra-dół), w poziomie (przód-tył) oraz obracać w poziomie w lewo i prawo, zagłówek można ustawić w dwóch płaszczyznach: góra-dół, a także zmienić jego kąt nachylenia. Synchroniczny mechanizm łączący siedzisko fotela z siłownikiem pozwala na odchylenie oparcia przy jednoczesnym delikatnym ugięciu siedziska, co na dodatek wpływa na odprężający charakter takiego ustawienia. Fotel wyekwipowany został w specjalne pokrętło, które zezwala na regulację nacisku wymaganego do odchylenia oparcia.

W fotelu EG450 wykorzystany został siłownik najwyższej czwartej klasy do 150 kg obciążenia statycznego. Wraz ze stalową podstawą i znacznymi kółkami z silikonowym wykończeniem wytwarza to potężną konstrukcję, która przewidziana jest dla osób o wadze do 120 kg. Na dodatek: kółka nie rysują parkietu, zaś ich wielkość pozwala na luźne poruszanie się np. Po dywanie.

Fotel SPC Gear EG450 przygotowany został w dwóch wersjach kolorystycznych. EG450 CL to mieszanka odcieni czerwonego, szarego i czarnego, co docenią gracze, którym zależy na oryginalnym i charakterystycznym wyglądzie. EG450 BK to opcja w pełni czarna, nawet wyhaftowane logo jest w tej tonacji, a to nada elegancji i schludnej spójności z miejscem pracy.


wymiary
Wewnętrzna szerokość siedziska: 385 mm, Zewnętrzna szerokość siedziska: 575 mm, Grubość siedziska: 110 mm, Głębokość siedziska 520 mm, niepokaźna wysokość siedziska od ziemi: 400 mm, Maksymalna wysokość siedziska od ziemi: 460 mm, Wysokość oparcia: 685 mm, Grubość oparcia: 60 mm, Wewnętrzna szerokość oparcia: 280 mm, Zewnętrzna szerokość oparcia: 470 mm, znikomy kąt pochylenia oparcia: 100°, Maksymalny kąt pochylenia oparcia: 125°, śladowa wysokość podłokietnika: 285 mm, Maksymalna wysokość podłokietnika: 355 mm, Regulacja podłokietnika: przód/tył, góra/dół, obrót w poziomie. Rodzaj mechanizmu bujania: synchroniczny, typ podnośnika gazowego: 175 mm klasa 4, Długość ramienia podstawy: 330 mm,

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.