Moje konto

W tej kategorii nie udało się znaleźć dokładnie takich produktów

Poniżej znajdziesz wszystkie produkty w kategorii Fugi.

Fugi

692 produkty z 16 sklepów

strona 1 z 35

O kategorii Fugi

W kategorii fugi znajdziesz bogaty wybór produktów do fugowania i zabezpieczania spoin. To najlepsze wykończenie dla Twoich płytek i to o dowolnej szerokości spoin. W ofercie naszych sklepów znajdziesz uniwersalne fugi PCI, Murexin, Baumit czy fugi Atlas do spoinowania małych, jak i dużych materiałów. Przeznaczone są do każdego rodzaju okładzin ceramicznych (glazura i terakota, gres), mozaiki ceramicznej i szklanej, materiałów z kamienia czy betonu. A także do wszystkich szerokości spoin (od wąskich przy mozaice, po szerokie między płytkami z klinkieru łupanego), nowych albo odnawianych. Znajdują one zastosowania na podłogach (także ogrzewanych) i ścianach kuchni, łazienek, na balkonach, tarasach, fasadach domów, jak i obiektów publicznych oraz przemysłowych. Podłożem może być beton, płyty gipsowo-kartonowe, jastrych, tynki cementowo-wapienne, jak i posadzki drewniane.

Są to produkty najczęściej już gotowe do użycia. Wygodne do pracy, umożliwiają łatwe wypełnienie spoin. Elastyczne, z dużą przyczepnością, wytrzymałe, wodo- i mrozoodporne. Tworzą gładkie powierzchnie z trwałym kolorem, odporne na zabrudzenia, ścieranie, zarysowania i pleśnie. Dzięki szybkiemu wiązaniu, już po krótkim czasie pomieszczenie będzie nadawać się do użytku. Naturalnie, producenci oferują szeroką paletę kolorystyczną (kilkadziesiąt kolorów). Możesz więc wybierać pomiędzy klasycznymi bielą, czerwienią, czernią, jak i barwami bazaltu, kakao czy magnolii. Tak, aby dobrać właściwie do stosowanych silikonów, flizówek i reszty fug.

Dostępne są też produkty specjalistyczne, jak fuga z dodatkiem trasu (zmniejsza powstawanie wykwitów wapiennych) firm Murexin i Sopro do fugowania kamienia, klinkieru czy kostki brukowej. Produkty Mapei natomiast nadają się zwłaszcza do fugowania posadzek w supermarketach, na stacjach benzynowych, w restauracjach, na lotniskach i w obiektach użyteczności publicznej. Atlas proponuje zaś fugę do powierzchni obciążonych intensywnym ruchem pieszym (np. kina, muzea, centra handlowe, dworce), oraz dekoracyjną z efektem brokatu, dzięki któremu doskonale komponuje się z mozaiką lub luksferami. Atlas jest także producentem zaprawy samorozlewnej do fugowania materiałów o nieregularnych kształtach i na dużych powierzchniach, oraz renowatora do fug. To środek służący odnowie przebarwionych, wyblakłych czy zabrudzonych spoin. Profesjonalne środki do czyszczenia fug z tłuszczy, pozostałości mydła i środków czyszczących, oferuje z kolei Primacol. Ponadto do dokładnego rozprowadzania fugi będzie Ci potrzebna szpachla. Szpachlę z elastyczną gumą zamocowaną w rękojeści z drewna sprzedaje Toya.

Sprawdź też