Menu

Agricola

Cechy produktu

  • Producent Lacerta 

Opis

Agricola to planszowa gra ekonomiczna dla maksymalnie pięciu graczy. Ciekawostką jest wariant, który pozwala na rozgrywkę jednoosobową. Istnieje niemało dróg do zwycięstwa, a zasobność towarów, udogodnień i możliwości powoduje, że każda runda jest inna.

Gracz inicjuje posiadając do dyspozycji dwuosobową rodzinę zamieszkującą w niedużej, dwuizbowej drewnianej chacie. W każdej rundzie można wysłać ich do pracy na polu, w obejściu albo w innych miejscach. Uprawiamy zboża i warzywa, hodujemy zwierzęta, powiększamy rodzinę, rozbudowujemy dom oraz gospodarstwo i zbieramy minimalistycznce. Brzmi skomplikowanie, lecz dzięki szczególnie czytelnej planszy, a także prawidłowo opisanym kartom dodatków, których możemy używać (kart w grze jest aż 360), rozgrywka toczy się płynnie i jest nad wyraz przyjemna.

Z uwagi na złożoność będzie to prawdopodobnie pozycja dedykowana dla nieco bardziej innowacyjnych zawodników, lecz da im dużo frajdy i zapewni długie godziny zabawy. A gdy raz opanujemy zasady, łatwo wyjaśnimy je graczom, którzy ich nie znają.

Agricola jest prawdziwym liderem, jeśli chodzi o ilość zdobytych nagród i wyróżnień. W latach 2007-2009 była obecna na każdym liczącym się konkursie gier planszowych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.