Manu

Rekiny biznesu

Cechy produktu

  • Producent G3 

Opis

"Sekretem biznesu jest wiedzieć to, czego nie wiedzą inni."

Pieniądze szczęścia nie dają. Ale mogą pomóc obronić się przed zawiścią i korupcją. Uczestnicząc w zażartych aukcjach, gracze zdobywają najlepsze fabryki i najcenniejsze symbole statusu dla swojego imperium. Dlatego też czasem może opłacić się sięgnąć głębiej do kieszeni, zanim jakaś niespotykanie podła akcja któregoś z przeciwników przekreśli nasze wszystkie wysiłki.

Podczas rozgrywki wykorzystuje się po 15 kart na każdego gracza. Jeżeli w grze biorą udział mniej niż 4 osoby, nadmiarowe karty należy odłożyć do pudełka bez podglądania. Karty biorące udział w grze trzeba potasować i ułożyć na środku stołu w formie zakrytej talii. Następnie odkrywa się karty w ilości zgodnej z działaniem "liczba graczy + 3" i układa je wszystkie w jednym rzędzie obok talii. Te karty tworzą giełdę.

Każdy z graczy otrzymuje 60€. Pozostałe banknoty, posortowane zgodnie z nominałami tworzą bank. W trakcie rozgrywki gracz nie powinni ujawniać przeciwnikom ilości posiadanych pieniędzy.


Rozgrywka składa się z kilku rund, a w każdej z nich rozgrywa się kolejno 4 następujące po sobie fazy:
1. Uzupełnienie giełdy
2. Zagranie kart akcji i kart wpływu
3. Licytacja kart
4. Produkcja i wypłata dochodów

Gra kończy się, kiedy jeden z graczy zgromadzi w swoim imperium co najmniej 40 punktów zwycięstwa. Imperium gracza to wszystkie zdobyte przez niego karty, które leżą przed nim na stole.

Przykładowa opinia (Kamil Sambor, www.esensja.pl): "Dobrze podana mechanika plus odrobina humoru powodują, że do gry zasiada się z wielką chęcią. Jest to zarówno rozrywka dla rodzin z dwunastolatkami, jak i gra, w której dorośli zanurzą się z wypiekami na policzkach."

Recenzje i video-recenzje:
Recenzja w serwisie Esensja.pl
Recenzja w serwisie Spiellust.net
Recenzja w serwisie GamesFanatic.pl
Recenzja w serwisie Polter.pl

Do gry dołączamy kartę promocyjną "Okrągła czterdziecha".

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie