Moje konto  ▾

Księżniczka i Żaba [PC]

Producent CD ProjektWersja językowa polskaGatunek dla dzieciPrzedział wiekowy 3+ WIĘCEJ INFORMACJI ↓

5 ofert z 5 sklepów internetowych

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentCD Projekt
Wersja językowapolska
Gatunekdla dzieci
Przedział wiekowy3+

Opis:Zaplątaniwersja językowa: polskatryb gry: single / multiplayer wymagania wiekowe: brak ograniczeń wymagania sprzętowe: Pentium IV 2.4 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 5600 lub lepsza), 3 GB HDD, Windows XP/Vista/7Zaplątani to produkcja przygotowana z myślą o młodszych sympatykach gier komputerowych, która bazuje na animowanym filmie Disney’a pod tym samym tytułem (Tangled w oryginale).

W trakcie zabawy gracz przenosi się do przepełnionej magią i zamieszkiwanej przez smoki baśniowej krainy, uczestnicząc w wielu ciekawych przygodach.Fabuła gry w dużym stopniu pokrywa się z wydarzeniami przedstawionymi w filmie.

W centrum wydarzeń znajduje się mianowicie młoda księżniczka Roszpunka, która od wielu lat więziona jest w wieży przez okrutną czarownicę Gothel. Księżniczce na ratunek przybywa dzielny królewicz Flynn, planując pozbyć się na dobre wiedźmy.W trakcie właściwej rozgrywki na przemian steruje się Roszpunką oraz Flynnem, co ma kluczowy wpływ na przebieg zabawy.

Kierując postacią księżniczki można mianowicie wykorzystywać jej magiczne włosy do przedostawania się w pozornie niedostępne miejsca, przesuwać przedmioty z otoczenia czy przyśpieszać rozkwitanie odnajdywanych kwiatów.

Wcielając się z kolei w postać księcia bierze się udział w niebezpiecznych skalnych wspinaczkach, odnajduje cenne skarby czy przystępuje do zdradliwych pojedynków na miecze. Kolejne poziomy można przemierzać w pojedynkę lub zaprosić innych graczy do zabawy, wspólnymi siłami neutralizując niebezpieczeństwa i rozwiązując zagadki.Zmagania toczą się w kolorowym i szczegółowo zaprojektowanym środowisku, zamieszkiwanym nie tylko przez potwory, ale również przez przyjaźnie nastawione zwierzęta, które mogą pomóc głównym bohaterom w dotarciu do szczęśliwego finału przygody.Księżniczka i Żabawersja językowa: polska tryb gry: single / multiplayer nośnik: 1 DVDtryb multiplayer: split screen liczba graczy: 1-4wymagania wiekowe: brak ograniczeń wymagania sprzętowe: Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 64 MB, 3.5 GB HDD, Windows XP/VistaThe Princess and the Frog to niezbyt wymagająca zręcznościówka, za opracowanie której odpowiedzialna jest firma Griptonite Games, a więc autorzy takich gier jak Harry Potter i Komnata Tajemnic czy The Urbz: Sims in the City.Fabuła omawianej produkcji w znacznym stopniu pokrywa się z wydarzeniami z filmu animowanego wyprodukowanego przez wytwórnię Disney’a.

W trakcie rozgrywki śledzimy przygody zamieszkującej Nowy Orlean czarnoskórej księżniczki Tiany. W grze pojawiają się także inne postacie znane z filmu, między innymi książę Naveen, doktor Facilier, Ray czy Mama Odie.W wersji przeznaczonej na komputery osobiste tytuł składa się z około 25 mini-gier zręcznościowych, stworzonych z myślą o maksymalnie czterech graczach.

Dostępne rodzaje zabaw obejmują między innymi uczestniczenie w prostych grach tanecznych czy wyzwania polegające na przygotowywaniu potraw charakterystycznych dla Nowego Orleanu. W zależności od dokonanych wyborów w trakcie rozgrywki kontrolujemy jedną spośród ośmiu grywalnych postaci.W nagrodę za kolejne osiągnięcia otrzymujemy możliwość dokonywania zmiany ubioru bohaterów, jak również odblokowujemy dostęp do nieznanych wcześniej przepisów i składników potraw.

Kolejne zmagania toczone są w miejscówkach nawiązujących do lokacji znanych z filmu. Mowa tu zarówno o samym Nowym Orleanie jak również o regionie Bayou.Oprawa wizualna The Princess and the Frog prezentuje typowy dla tego typu produkcji poziom wykonania.

Otoczenie jest bogate w detale i dość zróżnicowane, a postacie szczegółowo animowane.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.