Menu

Coimbra edycja polska

Cechy produktu

  • Producent Rebel 

Opis

Coimbra (edycja polska)
Zarządzaj kostkami w XV-to wiecznej Portugalii
Na przełomie XV i XVI wieku Portugalia była jednym z prekursorów największych odkryć geograficznych. Kulturowym sercem tego kraju była wtedy ówczesna stolica - Coimbra. Gdy staniesz na czele jednego z najstarszych rodów w mieście, Twoim nadrzędnym celem będzie pozyskiwanie wpływów poprzez wspieranie najważniejszych wypraw, pogłębianie relacji z klasztorami czy przysługiwaniu się najważniejszym obywatelom miasta. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ nieTwój ród nie jest jedynym, który walczy o tytuł tego najbardziej wpływowego w mieście.
Coimbra to efektownie ilustrowana gra optymalizacyjna, która odkrywa nowe możliwości kryjące się w mechanice zarządzania kośćmi. Postępowy sposób ich dystrybucji i fakt, iż oprócz ich wartości liczy się także ich kolor, powoduje, że nasze wybory wpływają na wyraźną część gry.
mnóstwo dróg do zwycięstwa i wielokrotnie zmieniające się powiązania między mieszkańcami, ekspedycjami i klasztorami, sprawiają, iż każda partia w Coimbrę będzie dostarczać nowych wrażeń i by wygrać, będzie trzeba przyjąć inne strategie. Na dodatek gra jest nadzwyczajnie zbalansowana, poprzez co gracze stosujący odmienne strategie, cały czas liczą się w grze o zwycięstwo i tylko stosowne decyzje oraz popełnione błędy wpływają na finalny wynik rozgrywki.
  • Wiek: od 14 lat

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.