Menu

Rummikub

Cechy produktu

  • Producent Rummikub 

Opis

Rummikub to plastikowa odmiana karcianego remika (remibrydża), która zezwala na zabawę najmłodszym, którzy nie grywają w gry karciane i nie posiadają o nich pojęcia.

Pudełko posiada 106 kostek (odpowiednik 2 talii kart plus 2 jokery), 4 wygodne podstawki oraz instrukcję. Rozgrywka jest nad wyraz przyjemna i stanowi doskonałe remedium na stres. Nie wymaga pośpiechu, ale szczęścia oraz strategii. Ćwiczy także pamięć. Polega na pozbywaniu się kostek z liczbami poprzez układanie z nich na stole sekwencji (minimum 3 cyfr z rzędu). Różnica w stosunku do gry karcianej jest taka, że wolno nam ingerować w położenie kostek, które już wcześniej znalazły się na stole. Gracz, który zostanie z pustą „ręką” wygrywa.

Zabawa jest prosta, zatem wiek graczy określony został na minimum 7 lat, ale mniejsze dzieci, które poznały już cyferki także mogą w niej uczestniczyć (cyfry są w 4 kolorach, a nie jak w kartach, opatrzone symbolami, co ułatwia zadanie maluchom). Liczba graczy to 2, 3 albo 4, z uwagi na liczba kart – kostek. Wyszczególniona jest integracja miedzy graczami, przez dokładanie swoich kostek do już ułożonych zestawów. Podobnie do gier karcianych, liczba wariantów pozwala na wielogodzinne rozgrywki, a potem częste wracanie do Rummikuba.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.