Menu

Small World REBEL

Cechy produktu

  • Producent Rebel 

Opis

14 fantastycznych nacji w walce o przetrwanie. Small World to gra, w której gracze prowadzą swoje nacje w świecie, który jest po prostu za niepokaźny, żeby pomieścić je wszystkie... Small World, wyprodukowany poprzez Philippe Keyaerts jako następca jego szeroko nagradzanej poprzedniej gry Vinci, to świat zamieszkany przez zróżnicowane rasy - krasnoludy, czarodziejów, amazonki, gigantów, orki a choćby ludzi. Każda z tych nacji posyła do walki swoje armie - wszystko, by zdobyć jednak odrobinę nowego terytorium i wymazać inne plemiona z powierzchni ziemi. Niestety, cywilizacje w miarę wzrostu zatracają swoją dynamikę i możliwości rozwoju, dopada je stagnacja a w końcu upadek. Kluczem do zwycięstwa w Small World jest nie tylko wybór spomiędzy 14 ras i 20 specjalnych mocy; najważniejsze to przewidzieć upadek i w odpowiednim momencie wycofać się z danej cywilizacji, udzielając swojego poparcia nowej sile, która rozwinie się na gruzach tych, którzy przeminęli. Co znajdziesz w Small World:
błyskotliwe ilustracje utrzymane w bajecznym klimacie fantasy, najwyższą jakość wydania, będącą wizytówką Days of Wonder, czytelne, dostępnie wyjaśnione i zilustrowane zasady gry, typy rozgrywki przypasowane do 2, 3, 4 lub 5 graczy (zmienna wielkość planszy), 20 specjalnych mocy, co w kompilacji z 14 rasami daje 280 możliwości tworzenia własnej cywilizacji, dynamiczną, płynną rozgrywkę bez przestojów i długiego oczekiwania na swoją kolejkę, losowy dobór nowych cywilizacji, które spowoduje, że każda partia będzie inna od poprzedniej. Cywilizacje pojawiające się w grze składają się za każdym razem z dwóch elementów - rasy (np. Elfy) i zdolności specjalnej (np. Waleczne). Zarówno zdolności jak i rasy są nad wyraz zróżnicowane, a w grze możesz pokierować m.in. Tak egzotycznymi cywilizacjami jak Bagienne Trolle, Żeglujący Czarodzieje, Handlujące Szkielety czy Latające Ghoule! liczba graczy: 2 - 5 osób. Wiek: od 8 lat. Czas gry: ok. 60 - 90 minut. Waga: ok. 2.00 kg.
Zawartość pudełka: 2 dwustronne plansze (dla 2,3,4,5 graczy), 6 kart pomocy, 15 żetonów ras (w tym 1 pusty), 168 żetonów ras, 18 żetonów zapomnianych plemion, 21 żetonów specjalnych mocy (w tym 1 pusty), 35 żetonów specjalnych (leża, fortece, góry, smok, itp.), 109 żetonów punktów zwycięstwa, 1 kostka posiłków, znacznik rundy, zasady gry, numer Days of Wonder Online Access.


EAN: 0824968826119
Grupa wiekowa: 8+
Opakowanie: pudełko
Producent: Rebel
wymiary: 30x30 cm

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.