Menu

1944: Szturm na Linię Zygfryda (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788378890515 
  • Oprawa twarda 
  • Autor MacDonald Charles B. 
  • Wydawnictwo Napoleon V 
  • Ilość stron 734 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Dla wielu alianckich żołnierzy, oficerów i niezliczonej rzeszy domorosłych strategów II Wojna Światowa w Europie wydawała się bliska końca, gdy późnym latem 1944 roku sojusznicze armie przetoczyły się poprzez północną Francję, Belgię, Luksemburg i stanęły u samych wrót Niemiec.

Jednak wydarzenia września, października, listopada i grudnia w niezwykle bolesny i dobitny sposób rozwiały te nadzieje. Historia walk na terenach pomiędzy Normandią a niemiecką granicą została opowiedziana w wydanym już Breakout and Pursuit.

Niniejszy tom opisuje doświadczenia amerykańskich 1. I 9. Armii, 1. Alianckiej Armii Powietrznodesantowej i amerykańskich jednostek walczących pod brytyjskim i kanadyjskim dowództwem na północnym skrzydle frontu rozciągającego się wszerz Europy od Holandii po Morze Śródziemne.

Operacje amerykańskiej 3. Armii w centrum pozostały opisane w The Lorraine Campaign; działania 7. Armii na południu zostaną przedstawione w The Riviera to the Rhine, tomie będącym w przygotowaniu. W przeciwieństwie do towarzyszącego pościgowi znacznego „wymiatania", przełamywanie Wału Zachodniego doprowadziło do nad wyraz wyczerpujących walk.

Opisaną w tej książce kampanię prowadziły duże armie, ale ich siłą napędową byli pojedynczy żołnierze przeciwstawiający swoją odwagę i wytrzymałość bezkompromisowym żywiołom i zaciekłemu oporowi nieprzyjaciela.

Pośród cierpień w lesie Hürtgen, frustracji towarzyszącej operacji Market-Garden, czy brutalności walk o Akwizgran waleczność amerykańskiego żołnierza i jego dzielnych sojuszników okazała się być niezastąpionym elementyem ostatecznego zwycięstwa.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.