Menu

1945 - rok zwycięstwa (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788364066023 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Bieszanow Władimir 
  • Wydawnictwo Inicjał 
  • Ilość stron 444 
  • Rok wydania 2013 

Opis

1945 rok był ostatnim rokiem II wojny światowej, która dla obywateli ZSRS była wielką wojną ojczyźnianą. Wojska sowieckie nieustępliwie, nie oglądając się na straty, parły w stronę Berlina, zdobycie którego dla sowieckich wodzów było symbolem klęski III Rzeszy.,,Po drodze była Polska, zdradzona już poprzez sojuszników podczas Konferencji Jałtańskiej, Rumunia, która w ostatniej chwili zdążyła zmienić orientację wojenną, Węgry, którym to się już nie udało, Austria i Czechosłowacja. Po czterech latach zmagań żołnierz sowiecki wkroczył na tereny Germanii. Wkroczył jako zwycięzca, któremu nikt już nie mógł stawić oporu, wkroczył i zaczął się mścić. A miał za co! Płonęły grabione wsie i miasteczka, masowo gwałcono kobiety, mordowano starców i dzieci. Wymiar bestialstw przekroczył wszelkie granice, dobroduszny Słowianin przeistoczył się w żądnego krwi potwora. Mijających granicę Prus Wschodnich i Niemiec żołnierzy witał napis:,,Oto ona, przeklęta Germania. I w tej przeklętej Germanii rękoma żołnierzy sowieckich dopełniła się sprawiedliwość dziejowa.
1945... To kolejna pozycja doskonałego białoruskiego historyka Władimira Bieszanowa, prezentująca przygotowania do wojny w ZSRR i przebieg sowieckiej wojny ojczyźnianej. Nakładem naszego wydawnictwa ukazały się tego autora:,,Kadry decydują o wszystkim`,,,Czerwony Blitzkrieg`,,,1942. Poligon czerwonych generałów` (wspólnie z wyd. Harmonia),,,1943 - rok przełomu`.


Autorzy: Władimir Bieszanow
EAN: 9788364066023
Format: 16,5x23,5 cm
liczba stron: 444
ISBN: 9788364066023
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2013
Wydawnictwo: Inicjał Andrzej Palacz

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.