Menu

Batignolles 1842-1874 Edukacja Wielkiej Emigracji - (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375457391 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Iwona H Pugacewicz 
  • Wydawnictwo ASPRA - JR 
  • Ilość stron 702 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Recenzowana praca jest pierwszą kompletną monografią Szkoły Polskiej w Batignolles, do której napisania zastosowano wszystkie istniejące źródła i opracowania. Należy wyróżnić na prekursorskość i innowacyjność pracy [ ] Do tej pory nikt z Polaków zajmujących się jakimś zagadnieniem nie przeprowadził tak szeroko zakrojonej kwerendy we Francji [ ]. Kompletność dzieła polega także na omówieniu i wyczerpaniu wszelkich problemów edukacji szkolnej, które w takim ujęciu nie zawsze znajdują się w książkach polskich historyków wychowania.
Książka wypełnia lukę w pamięci historycznej, gdyż tak ważnego hasła nie ma w polskiej Encyklopedii pedagogicznej XXI w. [ ] Autorka wniosła nowe i świeże spojrzenie, demonstrując, jak idea wychowania narodowego może być różnie pojmowana w zależności od epoki, miejsca i warunków. W ten sposób polska tradycja wychowania narodowego Klementyny Tańskiej, Stanisława Szczepanowskiego, Lucjana Zarzeckiego wzbogacona pozostała o koncepcję emigracyjną.
Z recenzji prof. Dr hab. Juliana Dybca


Podkreślić należy, że praca we wzorcowy wręcz sposób analizuje kontekst francuskiej polityki i oświaty i tło związane z historią XIX-wiecznej pedagogiki. Bez tak szerokiego oglądu ówczesnej naukowo-edukacyjnej rzeczywistości, bez dotarcia do nieznanych, w obfitym stopniu po raz pierwszy w niniejszej rozprawie prezentowanych źródeł ukazanie owego »batignolskiego fenomenu« byłoby zapewne niemożliwe.
Z recenzji dr hab. Piotra Daszkiewicza, prof. PAN

Podtytuł: Edukacja pokaźnej Emigracji
ISBN: 9788375457391
Kod paskowy: 9788375457391
Autorzy: Pugacewicz Iwona H.
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 29692
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 702
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11
Format: 17.2x24.2
Głębokość (mm): 52
Waga: 1.195
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.