Menu

CD mp3 krótka historia czasu od wielkiego wybuchu do czarnych dziur (opr. kartonowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381165662 
  • Oprawa kartonowa 
  • Autor Stephen Hawking 
  • Wydawnictwo Storybox 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Czy wszechświat miał początek i będzie miał kiedykolwiek koniec? Czy czas może być odwrócony?
"Krótka historia czasu" to już konwencjonalna pozycja literatury popularnonaukowej. Przedstawione w niej idee prezentują najnowsze odkrycia w dziedzinie badania wszechświata. Autor wykracza poza teorię względności, mechanikę kwantową i obfity wybuch, żeby sięgnąć do "tańca geometrii", który doprowadził do powstania wszechświata, krainy zjawiskowych zdarzeń fizyki cząstek elementarnych, w której materia zderza się z antymaterią. Ta fascynująca książka zezwala na poznanie ogromu przestrzeni międzygalaktycznej.
***
"Jeden z najbardziej ładnych umysłów naukowych od czasu Einsteina!"
"Daily Express"
"Gdy przyjdzie pora na obiektywną ocenę osiągnięć fizyków XX wieku, prace Stephena Hawkinga zajmą niemało miejsca w kronikach nauki".
"Astronomy"
"nawet gdy wydaje się, że bezradnie siedzi na swym fotelu na kółkach, jego umysł szybuje ponad przestrzenią i czasem, wydobywając na jaw sekrety wszechświata".
"Time"
"Hawking wyjaśnia zawiłości fizyki kosmologicznej z ujmującą kombinacją jasności wywodu i humoru… Jego umysł ma niezwykłą moc".
"Observer"
"Podążanie do granic wszechświata za tak wielkim intelektem to ekscytujące doświadczenie".
"The Sunday Times"

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.