Menu

Chwała Aten. Dzieje najwspanialszej cywilizacji... (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380622036 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Anthony Everitt 
  • Wydawnictwo Rebis 
  • Ilość stron 558 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Pasjonująca opowieść o tym, jak niewielkie miasto-państwo w starożytnej Grecji przeistoczyło się w cywilizację, która zmieniła świat.
Ateńczycy wprowadzili pierwszą prawdziwą demokrację, co zrewolucjonizowało system rządów. Stworzyli koncepcje filozoficzne, nad którymi do dziś łamią sobie głowy najtęższe umysły. Przecierali szlaki w sztuce – tragedii, komedii, architekturze i rzeźbie. Jak to realne,mała, dwustutysięczna społeczność wydała wybitne umysły w tak wielu dziedzinach?
Everitt tka swoją barwną historię z sugestywnych portretów utalentowanych, zręcznych, ambitnych, nierzadko pozbawionych skrupułów Ateńczyków, którzy przyczynili się do rozkwitu miasta. Odnajdziemy wśród nich Temistoklesa, genialnego stratega, który powiódł Greków do zwycięstwa nad konkretnymi Persami; Peryklesa, najwybitniejszego ateńskiego męża stanu; Demostenesa, największego mówcę, który zagrzewał Ateńczyków do obrony tak drogiej im wolności przed zakusami króla macedońskiego Filipa, ojca Aleksandra znacznego. W opowieści o złotym wieku Aten autor często oddaje głos ówczesnym politykom, pisarzom, myślicielom, obficie czerpiąc ze źródeł – co jeszcze bardziej ożywia tę frapującą narrację.

Podtytuł: Dzieje najwspanialszej cywilizacji na świecie
Tytuł oryginału: The Rise of Athens
kolekcja cyklu: Historia
ISBN: 9788380622036
Kod paskowy: 9788380622036
Autorzy: Everitt Anthony
Tłumaczenie: Środa Jacek, Bukowski Adam
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 20265
Miejscowość: Poznań
ilość stron: 558
Oprawa: Twarda z obwolutą
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 15.0x22.5cm
Głębokość (mm): 40
Waga: 0.96
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.