Menu

Czarna księga prześladowań chrześcijan w świecie (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788378187356 
  • Oprawa twarda 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Rebis 
  • Ilość stron 870 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Ponad 70 świadectw, reportaży i analiz ekspertów z 17 krajów, chrześcijan różnorodnych wyznań, ateistów, muzułmanów i żydów!
Chrześcijaństwo jest dzisiaj najmocniej zagrożoną religią na świecie. Około 150 milionów chrześcijan (katolików, prawosławnych, protestantów) doświadcza różnych form dyskryminacji albo bezpośredniego prześladowania. Wyznawcy Chrystusa mieszkający na Bliskim Wschodzie, w Afryce Subsaharyjskiej i w Azji są celem ataków grup zbrojnych i organizacji terrorystycznych. Poddawani są naciskom ze strony religijnych większości i represjom albo ograniczeniom narzucanym przez aparat państwowy. Są kontrolowani, zastraszani, ranieni i mordowani. Na terytoriach kontrolowanych przez organizację Państwo Islamskie padają ofiarą czystek religijnych. Ich sytuacja budzi coraz obszerniejszy niepokój.
Nie chodzi tu jedynie o wolność religijną, ale o stan całej cywilizacji i niesionych przez nią wartości. Dlatego los prześladowanych chrześcijan nie jest problemem ich samych, lecz wspólną ludzką sprawą, dotyczy agnostyków i ateistów, wyznawców innych religii, intelektualistów, rządzących i organizacji pozarządowych.
Wspólne dzieło specjalistów z wielu dziedzin – historyków, dziennikarzy, dyplomatów, pracowników organizacji pozarządowych, osobistości religijnych – i świadków, ludzi bezpośrednio dotkniętych cierpieniem z powodu wyznawanej wiary.
Czarna księga prześladowań chrześcijan w świecie nie opisuje tylko smutnych losów wyznawców jednej religii – to wielogłosowa opowieść o istocie człowieczeństwa, o naszych lękach i nadziejach i o przeróżnych formach manipulacji, jakim bywamy poddawani.
Jean-Michel di Falco Léandri, od 2003 roku biskup diecezji Gap i Embrun. Wcześniej rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Francji (1987?1996), radca kulturalny w ambasadzie Francji przy Stolicy Apostolskiej (1996?1997), biskup pomocniczy kardynała Lustigera w diecezji paryskiej (1997?2003), wieloletni konsultor Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu.
Timothy Radcliffe, dominikanin z konwentu w Oksfordzie. W latach 1992?2001 Mistrz Generalny Zakonu Dominikanów. Autor wielu książek z zakresu duchowości chrześcijańskiej, wykładowca i rekolekcjonista.
Andrea Riccardi, założyciel rzymskiej Wspólnoty Świętego Idziego. Był profesorem historii współczesnej i historii Kościoła na Uniwersytecie La Sapienza i Trzecim Uniwersytecie Rzymskim, ministrem współpracy społecznej w rządzie Maria Montiego (2011–2013). Od wielu lat wraz z założoną poprzez siebie wspólnotą włącza się w działania na rzecz pokoju i dialogu międzyreligijnego.
Samuel Lieven, dziennikarz, reportażysta, publikuje na łamach francuskiego dziennika „La Croix". Od lat zajmuje się miejscem religii w społeczeństwie, zwłaszcza w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Łacińskiej.

Tytuł oryginału: Le livre noir de la condition des chretiens dans le monde
ISBN: 9788378187356
Kod paskowy: 9788378187356
Redakcja: Chwałek Małgorzata, Kemnitz Błażej
Tłumaczenie: Gorecka-Kalita Joanna, Osiecka Monika, Baran Bogdan
Wydanie: 1
Rok wydania: 2015
Kod wydawcy: 20265
Miejscowość: Poznań
ilość stron: 870
Oprawa: Twarda z obwolutą
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 16.0x23.5cm
Głębokość (mm): 50
Waga: 1.23
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.