Menu

Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377859766 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Feliks Koneczny 
  • Wydawnictwo Zysk i S-ka 
  • Ilość stron 464 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Historia Polski Konecznego, opowiedziana dostępnym dla młodych ludzi językiem, zabiera nas w nad wyraz atrakcyjną podróż po meandrach polskich dziejów. Ta opowieść jest wciąż żywa i stanowi źródło różnorodnej wiedzy.
Poznawanie przeszłości jest pasjonującym ćwiczeniem umysłu. Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży to nie tylko daty, liczby, nazwiska czy opis zmieniających się granic naszego kraju. Feliks Koneczny, opisując burzliwe dzieje ojczyzny, przekonuje, iż historia Polski to nauka o zmianach, z którymi mierzył się nasz naród. Uczy, że ich znajomość to obowiązek i przywilej każdego, kto chce zwać się patriotą.
Dzieła historyczne Konecznego posiadają olbrzymią wartość nie tylko poznawczą, lecz i wychowawczą. Kształtują bowiem ducha narodu, nakłaniają do intensywnej pracy intelektualnej i organizacyjnej na rzecz ojczyzny. ( ) sama lektura opisu dziejów dokonanych poprzez krakowskiego historyka jest z pewnością wielką ucztą intelektualną, do której każdego, zwłaszcza młodego Czytelnika, warto za każdym razem nakłaniać.
prof. Dr hab. Ryszard Polak

ISBN: 9788377859766
Kod paskowy: 9788377859766
Autorzy: Koneczny Feliks
Kod wydawcy: 23401
liczba stron: 464
Oprawa: Twarda
Format: 14.0x21.0cm
Głębokość (mm): 30
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.