Menu

Falanga (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375458206 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Szymon Rudnicki 
  • Wydawnictwo ASPRA - JR 
  • Ilość stron 834 
  • Rok wydania 2018 

Opis

„Książkę prof. Szymona Rudnickiego uważam za szczególnie ważną w ramach badań nad II Rzeczpospolitą, zauważam równocześnie, że w ostatnich latach niewiele wartościowych prac o tej państwowości się publikuje, co sprzyja krzywdzącej mitologizacji lub po prostu niewiedzy i zezwala na kreowanie absurdalnych tez i poglądów w publicystyce i przestrzeni publicznej. Jest to więc też książka znaczna jako kompendium wiedzy dotyczące współcześnie wykorzystywanych nawiązań i zapożyczeń, które znamionują powrót do pokus totalitarnych".
Prof. Andrzej Friszke

„Wydanie książki profesora Szymona Rudnickiego jest nie tylko uzasadnione i potrzebne, ale jest wręcz koniecznością. Po jej lekturze nie będzie się można już tłumaczyć nieznajomością faktów, historii czy stojących za członkami radykalnych ugrupowań nacjonalistycznych inspiracji ideologicznych. [ ] Pisarstwo Szymona Rudnickiego wyróżnia się mocną podstawą źródłową i wyważonymi ocenami, co wcale nie oznacza, że Autor stroni od wyrażenia własnego zdania. [ ] Interesują go zwykle historyczne źródła opisywanej historii, które tropi z dociekliwością godną detektywa i zawsze stara się zrozumieć motywy ludzkich wyborów, choćby jeśli bywają to wybory kontrowersyjne, a nawet zbrodnicze. Jednak w zdecydowanej większości omawianych wydarzeń, faktów i osób ostateczną ocenę pozostawia czytelnikowi".
Prof. Stanisław Obirek

Podtytuł: Ruch Narodowo - Radykalny
ISBN: 9788375458206
Kod paskowy: 9788375458206
Autorzy: Rudnicki Szymon
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 29692
liczba stron: 834
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11
Format: 16.5x24.0cm
Głębokość (mm): 45
Waga: 1.388
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.